Akcesoria florystyczne w hodowli roślin

Web developer i programista

Akcesoria florystyczne w hodowli roślin

Jeśli chcesz zająć się florystyką, będziesz potrzebować czegoś więcej, niż tylko doniczek, ziemi doniczkowej oraz roślin. Liczą się konkretne przedmioty, przydatne w uprawie roślin. Między innymi są to higrometry, podstawki oraz dozowniki wody, lecz o tym opowiem w dalszej części artykułu. Ich koszt zależy od jakości wykonania oraz funkcji, które spełniają. Oczywiście te wielofunkcyjne są najlepsze, ponieważ oszczędzają ilość akcesoriów, które przetrzymujemy, lecz warto dowiedzieć się czegoś na temat konkretnych przedmiotów.

Wiedza na temat akcesoriów florystycznych

niezbędne akcesoria florystyczneRośliny musza mieć określoną temperaturę, wilgotność oraz ilość światła, które do nich dochodzi. Niezbędne akcesoria florystyczne to przede wszystkim higrometr, który sprawdzi stan wilgotności ziemi. Polskie rośliny szczególnie nie muszą być pod tym względem zadbane, ale egzotyczne, szczególnie pochodzące z dżungli potrzebują dużej ilości wody. Do takich akcesoriów zaliczyć trzeba także termometry. Część roślin nie może mieć styczności ze zbyt niską temperatura. Przykładowo papryka chilli nie może rozwijać się w pomieszczeniu zimniejszym, niż piętnaście stopni Celsjusza. Wraz z termometrem możemy zakupić wkładki dogrzewające, dla roślin tropikalnych. Są one najlepszym środkiem do tego, by zachować optymalną temperaturę. Wszelkiego rodzaju dozowniki także zaliczymy do niezbędnych przedmiotów, bez których nie moglibyśmy obyć się w dużej hodowli roślin. Można na nich ustawić ilość wody, która ma wpadać do danej doniczki oraz czas i intensywność podlewana. Nawet jeśli jest ona niska, dobry dozownik poradzi sobie z nią. Wraz z napływem wody potrzebujemy odpowiedniej podstawki, która odprowadzi nadmiar wilgoci. Trudno w to uwierzyć, ale są elektroniczne podstawki, które odprowadzają wodę tyko wtedy, gdy jest jej odpowiednio dużo. W innym przypadku ta woda pozostaje, aby zasilić roślinę w przypadku spadku wilgotności lub kwasowości podłoża.

Oczywiście nie musisz tego kupować na początku kariery związanej z florystyką. Wraz z rozwojem flory w Twojej hodowli możesz dokupować takie akcesoria. Przydadzą się wtedy, kiedy rozwiniesz swoje umiejętności i będziesz hodował rośliny z różnych zakątków świata. Uprawa roślin doniczkowych jest często bardzo skomplikowanym zajęciem, jeśli nie posiadasz takich akcesoriów. Można sobie dużo ułatwić, lecz trzeba wiedzieć co kupić. Higrometry, termometry i inne rzeczy to nie są zwykłe gadżety, lecz narzędzia używane przez fachowców. Z ich pomocą sprawia się, że roślina rozwija się i ciekawie wygląda.