Aktywny urlop nad Bałtykiem

Web developer i programista

Aktywny urlop nad Bałtykiem

Sezon urlopowy w pełni, pogoda dopisuje, więc nad morzem tłum się kłębi. Oblegane są zarówno plaże w znanych kurortach, jak i w mniejszych nadmorskich miejscowościach, gdzie, oprócz tej plaży, niewiele innych atrakcji można znaleźć. Na szczęście jest spora grupa urlopowiczów, która preferuje aktywny wypoczynek, zamiast wylegiwania się na plaży.

Zorganizowane formy aktywności nad morzem

zorganizowane wycieczki rowerowe nad bałtykiemOczywiście chodzi tutaj o aktywność o charakterze sportowym. Są to różne sporty wodne, ale również siatkówka plażowa. Coraz większą popularnością cieszą się zorganizowane wycieczki rowerowe nad bałtykiem. Zróżnicowane są trasy tych wycieczek, w zależności od ilości kilometrów lub od ilości dni, które zamierzamy na taką wycieczkę poświęcić. Organizatorzy proponują konkretną trasę, rezerwują noclegi,  zamawiają posiłki. Zabezpieczają pomoc, w razie potrzeby, oraz przewodnika. Aby przejechać całą linię brzegową Bałtyku, od strony polskiej, trzeba tę wyprawę rozłożyć na kilka etapów. Umożliwi to dokładne zapoznanie się z nadmorską przyrodą, odwiedzenie nadmorskich wsi i miasteczek, kontakt z historią i zabytkami. Najbardziej atrakcyjna wydaje się być oferta, która proponuje 5 tras wycieczkowych wzdłuż  Bałtyku. Jedna z tych tras, to objazd całej Mierzei Wiślanej. Inna trasa to Półwysep Helski z jego kurortami, atrakcjami i Zatoką Pucką. Bardzo ciekawa trasa, obejmująca najdziksze rejony nadmorskie, to z Łeby do Ustki, przebiegająca przez teren Słowińskiego Parku Narodowego i odwiedzająca Kluki, skansen kaszubski. Na zachodnim wybrzeżu można przejechać z Kołobrzegu do Koszalina. Ostatnia wycieczka będzie prowadziła z Wolina do Kamienia Pomorskiego i z powrotem do Wolina. Jest to trasa z wieloma, mało znanymi,  obiektami i zabytkami, którymi warto się zainteresować. Rowerowa forma aktywności, szczególnie w formie zorganizowanych wycieczek, co daje poczucie bezpieczeństwa i pewnego komfortu jest, ze wszech miar godna polecenia. Pod względem możliwości eksplorowania na pewno przewyższa wszystkie inne formy wycieczek. Nie do przecenienia jest również bezpośredni kontakt z przyrodą. Wydaje się, że ta forma aktywności dobrze się rozwija i ma przed sobą przyszłość.

Oczywiście dotyczy to ludzi sprawnych i  w dobrej kondycji fizycznej. Cala reszta, nawet łącznie ze sprzętem, może spoczywać na barkach organizatorów takich urlopowych przedsięwzięć. Organizatorzy prezentują się w internecie, gdzie oferują swoje usługi. Oferty są atrakcyjne, a ich autorom nie brak inwencji i pomysłów. Ocieplenie klimatu na pewno wydłuża sezon rowerowy.