Bez otulacza bambusowego ani rusz

Web developer i programista

Bez otulacza bambusowego ani rusz

 

Wyobraź sobie, że musisz się przeprowadzić do nowego mieszkania, w samym centrum miasta, gdzie latarnie świecą w okna, a po ulicy skrzypią tramwaje. Nie sposób zmrużyć oka. Dlatego jeśli twoje dziecko nie może spać i płacze, postaraj się zapewnić mu warunki jak najbardziej zbliżone do warunków panujących w brzuchu. Wystarczy szumiąca zabawka oraz miękki i sprężysty otulacz bambusowy, który ukoi problemy z brzuszkiem oraz pomoże wyciszyć się malcowi na tyle, że prześpi kilka godzin.

Antyalergiczne otulacze bambusowe

otulacz bambusowyProblemy z adaptacją niemowlaka do nowych warunków mogą dokuczyć świeżo upieczonym rodzicom. Dlatego już na etapie kompletowania wyprawki warto wyposażyć się w otulacz bambusowy czyli kwadratową pieluszkę, najczęściej o wymiarach 120 x 120 cm, która jest na tyle elastyczna, że pozwala bez problemu spowić w nią niemowlaka i nie zrobić mu krzywdy – zbyt sztywne materiały jak kocyk negatywnie wpływają na dysplazję bioderek. Dodatkowo naturalne właściwości tkaniny sprawiają, że jest ona jednakowo użyteczna zarówno dla dzieci urodzonych późną wiosną i latem jak i zimowych noworodków. Latem, gdy temperatury osiągają niewiarygodne wartości bambus doskonale wchłonie wilgoć, jak i zapewni, że dziecko będzie odczuwało temperaturę o 2-3 stopnie niższą niż otoczenie. Natomiast zimą, gdy rodzice obawiają się zbytniego wychłodzenia sypialni, bambus zapewnia doskonałą izolację termiczną. Natomiast niezależnie od pory roku doskonale sprawdzają się antyalergiczne, antygrzybiczne oraz antybakteryjne właściwości bambusa. Natomiast samo spowijanie przynosi efekty w postaci złagodzenia odruchu Moro, który wybudza noworodki oraz wyciszenia kolek. Dzięki temu maluszek jest o wiele spokojniejszy i lepiej znosi adaptację do nowych dla niego warunków. Natomiast dla młodych i niedoświadczonych rodziców spowijanie ma dodatkową zaletę jaką jest ułatwienie podnoszenia maleństwa z łóżeczka, gdyż jest usztywniony dzięki zastosowaniu otulacza o odpowiednim rozmiarze.

W pierwszych dniach z maleństwem masz prawo nie wiedzieć wielu rzeczy, a więc pytać położnej, która będzie prowadzić wizyty patronażowe. Być może trudności z zasypianiem są spowodowane innymi problemami niż trudność adaptacji. W przypadku noworodków może być wiele przyczyn dyskomfortu, które w równie prosty sposób można wyeliminować i ułatwić małemu, dzielnemu człowiekowi pierwsze dni w nowym środowisku. Pamiętaj także, że nie musisz męczyć się z otulaczem bambusowym typu pielucha. Jeśli potrzebujesz szybszego rozwiązania, wybierz otulacz-kokon.