Bezpieczne przechowywanie telefonów służbowych

Web developer i programista

Bezpieczne przechowywanie telefonów służbowych

Telefony służbowe, którymi posługują się osoby wewnątrz przedsiębiorstwa, nie zawsze mogą być im przekazywane do użytku poza nim. Dlatego też firmy inwestują w specjalne systemy przechowywania, które umożliwiają bezpieczne zdeponowanie urządzenia i późniejsze pobranie, bez konieczności angażowania dodatkowych osób w cały proces. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu są automatyczne szafy depozytowe, które wymagają jedynie identyfikatora lub znajomości kodu od osoby, która chce pobrać zawartość skrytki.

Depozyt telefonów w szafie automatycznej

depozytor na telefony komórkoweSystemy automatycznego poboru kluczy w firmach są od lat coraz bardziej popularne. Nikogo więc nie dziwi, że wiele firma zaczęło sięgać po inne rozwiązania, które skracają niezbędny do pobrania konkretnych przedmiotów czas, co na co dzień odbywało się zwykle przez portiera. Depozytor na telefony komórkowe przypomina skrytki pocztowe lub te, które można zobaczyć na dworcach w przechowalniach bagażu. Jest to duża szafa podzielona na wiele mniejszych skrzynek, wyposażona w wyświetlacz i panel umożliwiający wpisywanie komend. Używając magnetycznego identyfikatora lub kodu dostępu, każdy z uprawnionych pracowników, może uzyskać dostęp do skrytki, w której znajdują się przedmioty. Każda szafa tworzona jest na indywidualne zamówienie klienta zgodnie z jego wytycznymi. Dlatego też różnić się one mogą zastosowanymi w konstrukcji rozwiązaniami zabezpieczającymi i wyposażeniem. W przypadku automatycznego wydawania kluczy, można wybrać system gniazd, który wykorzystywać będzie albo specjalne breloki, albo działać jak zamek, do którego bezpośrednio wsuwa się klucz. W przypadku depozytorów na urządzenia elektroniczne może za to wyposażony zostać w ładowarki oraz system rozpoznawania zawartości skrytek. Polega on na wbudowaniu w nie mechanizmów wagowych i skalibrowaniu ich pod konkretny przedmiot lub umieszczenia na telefonie tagu, który wysyłać będzie do odbiornika sygnał o tym, czy znajduje się we wnętrzu skrzynki depozytowej.

Systemy automatycznego poboru i depozytu kluczy i innych przedmiotów, są coraz popularniejszym rozwiązaniem w firmach zatrudniających wielu pracowników. Usprawniają pracę i pozwalają na bezpieczne przechowywanie na przykład telefonów w ich wnętrzu po zakończonej pracy. Dzięki systemom zabezpieczeń elektronicznych nie mogą zostać otwarte przez osobę, która nie posiada uprawnień nadanych przez administratora systemu. Konstruowane są ponadto na podstawie wytycznych klienta, wyposażyć je więc można w dodatkowe elementy.