Bezpieczny transport motocykli

Web developer i programista

Bezpieczny transport motocykli

 

Własny motocykl to moje marzenie z dzieciństwa, które udało mi się spełnić kilka lat temu. Wtedy to faktycznie posiadałem małą wiedzę w zakresie tego skąd najlepiej kupuje się motocykle i kupiłem taki z Polsk. Mój znajomy jednak powiedział mi, że wybiera się do Anglii i tak też kilka miesięcy temu pojechałem razem z nim. Oczywiście nie mogłem tam wziąć swojego motocyklu, a przynajmniej tak mi się wydawało, że nie mogę, bo ceny za transport były zabójcze.

Jak przetransportować motocykl do Polski?

transport motocykla z anglii do polskiTam na miejscu jednak okazało się, że ceny motocykli są znacznie niższe niż w przypadku cen motocykli w Polsce. Stąd też muszę wam powiedzieć, że zacząłem się solidnie zastanawiać nad tym, czy aby na pewno nie lepiej będzie po prostu kupić motocykl w Anglii oraz przetransportować go do Polski. Wydaje mi się, że transport motocykla z Anglii do Polski już teraz nie powinien sprawiać żadnych problemów osobom, które zajmują się takimi rzeczami. Na pewno im bardziej będzie profesjonalny transport zorganizowany tym lepiej dla nas, gdyż wtedy nie trzeba będzie się martwić praktycznie o nic i po prostu czekać na to, aż motocykl do nas przyjedzie. Pojechaliśmy więc do Anglii oraz sprawdziłem jak wygląda tutaj ten właśnie rynek. Okazuje się, że takich osób przyjezdnych jak ja, którzy zamierzają kupić własny motocykl oraz przetransportować go do Polski jest całe mnóstwo. Powstały nawet firmy, które tylko tym się zajmują. Nie zajmują się dostarczaniem paczek mniejszych rozmiarów, a właśnie skupiają się na tym, aby przewozić motocykle. Moim zdaniem jest to bardzo dobry biznes zwłaszcza, że jak kupiłem własny motocykl to zapłaciłem kilka procent jego wartości właśnie na transport. Mogę się tylko domyślać, że współpraca z firmą, która będzie dostarczać motocykle do kilku klientów na raz w Polsce jeszcze bardziej sie opłaca. Bezpieczny transport motocykli jako usługa wygląda na rynku naprawdę bardzo dobrze. Wiem z jednej strony, że jest trochę formalności przy tym, ale na pewno warto się zastanowić nad zakupem motocykla za granicą, bo jest znacznie taniej.

Póki co jednak nie wiedziałem dokładnie jaka jest skala, ale wiedziałem na pewno to co mnie interesowało. Czyli, że firma jest naprawdę profesjonalna. Wyjeżdżając do Anglii nie spodziewałem się, że tak dobrze to będzie wszystko wyglądać. Dzisiaj mogą cieszyć się własnym motocyklem, który kupiłem od pewnej osoby w Anglii i zapłaciłem za transport kilkaset złotych. To też wydaje mi się, że jak na taki komfort usługi to nie była ona droga.