Cementowe wnętrza nie tylko w biurach

Web developer i programista

Cementowe wnętrza nie tylko w biurach

W temacie wykończenia wnętrz co jakiś czas pojawiają się nowe i ciekawe rozwiązania. Kafle i panele na podłogę, natomiast farba i tynk ozdobny na ścianę. Takie klasyczne rozwiązania wciąż są w modzie, a dzięki szerokiemu asortymentowi produktów wykończeniowych, można stworzyć interesujące wnętrze w każdym możliwym stylu. Jednak jednym z topowych pomysłów wykończeniowych ostatnimi czasy jest beton. Pojawia się on zarówno na ścianach, w przeróżnej formie, jak i na podłogach. Pomysłowo użyty i fachowo wykonany będzie wyjątkową ozdobą nowoczesnego wnętrza.

Beton na ścianę, cement na podłogę

mikrocement na posadzkiElementy betonowe pojawiają się przede wszystkim we wnętrzach industrialnych, gdzie stanowią idealne tło dla zimnego wnętrza. Podobnie będzie w przypadku wnętrza w stylu loftowym. Jednak betonowe ściany równie dobrze zaprezentują się w klasycznie wykończonych pomieszczeniach. Ściana telewizyjna w postaci betonowych płyt, w połączeniu z ciepłym oświetleniem, będzie ciekawym elementem w salonie. Natomiast betonowa struktura na ścianach przedpokoju, nada nudnemu wnętrzu charakteru, a przy tym będzie odporna na zabrudzenia. Beton architektoniczny, zarówno w formie płyt, jak i zaprawy, którą kładziemy na ścianę, z powodzeniem sprawdzi się także w łazience. Betonowa struktura na ścianie łazienki, w połączeniu z kaflami imitującymi drewno, to wspaniały duet zarówno do małych, jak i dużych przestrzeni. Beton na ścianę dostaniemy w wielu odcieniach, dlatego z powodzeniem dopasujemy go do reszty pomieszczenia. W razie potrzeby można go przemalować. Ogromną popularnością cieszy się również beton na podłodze. Mikrocement na posadzki to doskonała alternatywa dla klasycznych paneli drewnianych, czy kafli podłogowych. Świetnie sprawdzi się z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ doskonale przewodzi ciepło i jest na tyle elastyczny, że nie pęka pod wpływem temperatury. Mikrocement na posadzki będzie idealną podłogą do kuchni, łazienki, czy przedpokoju. Pokryty warstwą (a najlepiej dwiema) specjalnego lakieru, będzie odporny na zabrudzenia, zniszczenia mechaniczne, oraz żółknięcie pod wpływem słońca.

Elementy betonowe we wnętrzu zdobywają coraz więcej miłośników. Eleganckie w swej prostocie, stanowią zarówno atrakcyjną ozdobę samą w sobie, jak i świetne tło dla pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Klasyczny, zimny beton w prosty sposób ocieplimy drewnem, lub zielenią roślin doniczkowych. Ciepłe, nastrojowe oświetlenie również złagodzi zimną formę betonowej ściany czy podłogi. Choć taki sposób wykończenia kojarzy się najczęściej ze stylem nowoczesnym, świetnie sprawdzi się również w klasycznych wnętrzach.