Cenny krzemień z polskich gór

Web developer i programista

Cenny krzemień z polskich gór

Mało kto wie, że nasz kraj może poszczycić się tym, że jako jedyny na świecie posiada pewien półszlachetny minerał, wykorzystywany między innymi w jubilerstwie. Kamieniem tym jest tak zwany krzemień pasiasty, który ceniony jest nie tylko za swój nietypowy wygląd, ale też za twardość i, co ciekawe, pewne właściwości energetyczne. Przyjmuje się, bowiem, że minerały w różny sposób oddziałują na nasze życie.

Niezwykłe właściwości krzemienia pasiastego

krzemień pasiasty cenaCiężko powiedzieć, na ile te informacje są prawdziwe, jednak bardzo ciekawa jest teza mówiąca o tym, że minerały mają różne właściwości energetyczne, wpływające na różne sfery życiowe człowieka. Nie tylko szlachetnym minerałom przypisuje się te właściwości. Mają je też podobno takie kamienie półszlachetne jak nasz polski krzemień pasiasty. Kamień ten, zwany często polskim diamentem, uznawany jest za kamień ochronny. Jeżeli mamy go w domu, to chronić będzie przed złą energią czy też na przykład nocnymi koszmarami. Krzemieniowi pasiastemu przypisuje się właściwości poprawy humoru, nazywany jest kamieniem optymizmu. Minerał ten można zakupić w specjalnych sklepach stacjonarnych lub Internetowych. Koszt kamieni jest różny, natomiast jak chodzi o krzemień pasiasty cena jest zadziwiająco niska. Wysokość ceny może dziwić chociażby z tego względu, że omawiany kamień jest bardzo rzadki, a mianowicie występuje tylko i wyłącznie w naszych Górach Świętokrzyskich. Znałam ten kamień z widzenia, jednak dopiero niedawno dowiedziałam się o nim więcej szczegółów. Używa się go powszechnie w jubilerstwie, a także coraz więcej zwolenników niezwykłych właściwości minerałów kupuje go w jego naturalnej, nieoszlifowanej formie. Jako duży kawałek kamienia może być ciekawą ozdobą w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Swoim ubarwieniem nadaje on bowiem elegancji i wprowadza harmonię. Warto docenić fakt, że mamy w naszym kraju takie skarby, jak krzemień pasiasty. Mimo swojej stosunkowo niewysokiej ceny, jest on naprawdę porządany nie tylko przez projektantów biżuterii, ale też przez fanów minerałów.

Coraz częściej przekonuje się o tym, jak bardzo sprawdza się powiedzenie cudze chwalicie, swojego nie znacie. Dowiedziałam się, na przykład, niedawno, że tylko i wyłącznie w Polsce występuje pewien minerał, który znałam z wyglądu, ale nie miałam pojęcia jak się nazywa. Okazało się, że jest to krzemień pasiasty, który pojawia się tylko i wyłącznie w Górach Świętokrzyskich. Kamień ten wykorzystywany jest głównie w jubilesrtwie, ale cenią go także miłośnicy minerałów.