Chipy do rowerów

Web developer i programista

Chipy do rowerów

 

Rowery elektryczne to inteligentne sprzęty. Są naszpikowane elektroniką i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Posiadają czujniki, sensory i dostosowują się do nas. To jednoślady, na których nigdy nie jeździ się nudno. Są stworzone do pokonywania ciężkich tras i wyboistych bezdroży, szczególnie w swojej, górskiej odmianie. Koszt roweru elektrycznego jest spory, ale zwraca się w postaci wielkiej frajdy. 

Nowoczesne chipy do rowerów elektrycznych

nowoczesny chip do roweru elektrycznegoJeżeli planujemy zakup roweru elektrycznego, należy dowiedzieć się kilku, istotnych kwestii. Zacznijmy od tego, co różni rower elektryczny, od klasycznego jednośladu. Tu zacznijmy od napędu. Rower elektryczny jest wyposażony w silnik oraz napęd łańcuchowy, używany zastępczo lub zamiennie z elektrycznym. Rower bez wspomagania elektrycznego, posiada jedynie napęd łańcuchowy, który zapewnia gorszy start i wolniejsze rozwijanie prędkości. Różni je też fakt, że e – rower posiada baterię, która jest niezbędna do zasilania silnika, rower standardowy baterii nie potrzebuje. Dzięki silnikowi elektrycznemu, możliwe jest rozwinięcie prędkości do dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Jeżeli wydaje się nam to niewiele, wyobraźmy sobie pokonywanie stromego podjazdu  z taką prędkością. Jednak dla niektórych to i tak za mało. Co zrobić w takiej sytuacji? Najprościej zaopatrzyć się w chip do roweru elektrycznego. To moduł umożliwiający zdjęcie blokady i poruszanie się z prędkością dwa razy większą od maksymalnej, czyli wynoszącą aż pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. To naprawdę sporo, jednak polskie ustawodawstwo pozwala jednośladom elektrycznym na jazdę wynoszącą maksymalnie dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę. Dlatego nowoczesny chip do roweru elektrycznego nie powinien być używany na ulicy, ścieżkach rowerowych, czy chodnikach. Ten moduł jest przeznaczony na specjalne, rowerowe tory wyścigowe, ewentualnie na zawody rower elektrycznych z zainstalowanymi chipami. Chipy są dostępne w autoryzowanych sklepach firmowych oraz u certyfikowanych dealerów danej marki. Chcąc kupić taki chip musimy liczyć się z kosztem nie mniejszym niż sześćset złotych, gdyż poniżej tej kwoty, nie nabędziemy porządnego modułu.

Jeżeli marzy się nam osiąganie naprawdę dużych prędkości, na rowerze elektrycznym, to najlepiej zaopatrzyć się w specjalny chip. Jazda z taką prędkością po specjalnie przygotowanym torze, to niezwykła frajda, którą możemy uskuteczniać ze znajomymi lub rodziną. Chipy do rowerów są całkowicie legalne, jedynie korzystanie z nich w miejscach zabronionych, stanowi wykroczenie.