Co ta są algi morskie?

Algi morskie zwane są też glonami. Należą do glonów i są organizmami jedn lub wielokomórkowymi. Nadają się do spożycia przez ludzi, i jednocześnie są wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym. Najbardziej cenione za swe duże wartości odżywcze i bogactwa minerałów. Są też składnikiem ekologicznych nawozów. Mam pięć dużych szklarni, w których uprawiam pomidory rożnych gatunków.

Naturalne nawozy w uprawie pomidorów

popularny nawóz z alg morskichW swoich szklarniach uprawiam różne odmiany, gatunki pomidorów. Uprawiam pomidorki cherry -koktajlowe, rzymskie-śliwkowe, malinowe, żółte i pomarańczowe. Jestem wielka fanką pomidorów. W mojej kuchni, w potrawach dominują pomidory. Poza tym, że są bardzo zdrowe to są po prostu smaczne i mają wyjątkowy smak. W uprawie moich pomidorów pomaga mi popularny nawóz z alg morskich. Jest to ekologiczny, naturalny nawóz. Stosuję go bo chcę żeby moje pomidory były naprawdę zdrowe i smaczne. Nie używam żadnych chemicznych nawozów. Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama nawozów z alg morskich. Można je kupić w postaci płynnej, granulek czy ekstraktu. Te ekologiczne nawozy stosuję w swojej uprawie pomidorów systematycznie. Dzięki temu moje plony i zbiory są duże. Nawozy z ald zamawiam w Internecie, gdzie szeroki wybór tego produktu. Ceny też są bardzo konkurencyjne. Tego naturalnego nawozu używam również do wzmacniania i odżywiania kwiatów w ogrodzie. Mam kilkanaście krzaków piwonii i hortensji, które uwielbiam. Są to moje ulubione i ukochane kwiaty. Dzięki nawozom z alg moje kwiaty przepięknie kwitną i są bardzo dorodne. Poleciłam ten ekologiczny nawóz przyjaciółce, która ma uprawę borówek amerykańskich. Zaczęła go stosować i jest bardzo zadowolona z efektów. Jej borówki maja dużo dorodnych owoców, krzaki urosły i są zdrowe. Nawozy z dodatkiem ekstraktu z alg morskich są szczególnie efektywne w sytuacjach stresowych dla roślin, takich jak: zimno, susza, brak słońca, nadmiar wody. Nawozy wytwarzane z alg morskich to produkty pomagające uzyskać wysokie plony dobrej jakości. Dlatego stosują je coraz częściej ogrodnicy  do swoich upraw. Sama jestem fanką tych  ekologicznych nawozów z algo morskich.

Regularne stosowanie nawozu organicznego z alg morskich zapewnia obfite plonowanie, podnosząc walory smakowe owoców, warzyw, ziół i roślin ozdobnych, ale również trawnika. Odżywka do roślin z alg morskich znacząco podnosi odporność roślin na choroby i szkodniki. Dzięki tej odżywce moje pomidory, hortensje i piwonie są zdrowe i piękne.