Ćwiczenia na matach treningowych

Web developer i programista

Ćwiczenia na matach treningowych

Niezbędne do wykonywania ćwiczeń podłogowych są maty treningowe. Zapewniają bezpieczne wykonywanie ćwiczeń w pozycji siedzącej oraz leżącej. Dodatkowo zapewniają ochronę przed chłodem oraz wilgocią. Jednak istnieją różne maty w różnych przedziałach cenowych. W zależności od rodzaju oraz jakości istnieją maty lekki bądź ciężkie. Takie, które mają uchwyt i są lekkie możemy zabrać ze sobą na siłownie lub salę fitness. Jeśli nie mamy swojej maty, a ćwiczymy w klubie musimy mieć ze sobą ręcznik, który zapewni nam ochronę higieniczną.

Przedziały cenowe mat do ćwiczeń

maty do ćwiczeń cenaZwolennicy ćwiczeń i treningów domowych muszą zaopatrzyć się w funkcjonalne maty. Funkcjonalne to takie, które mają odpowiednią grubość oraz nie rolują i nie zwijają się podczas ćwiczeń. Jest to bardzo ważne, żeby trening był przyjemny i efektywny. Nie wyobrażamy sobie skupienia podczas ćwiczeń jogi i w tym samym czasie poprawiania maty. Dlatego też jeśli chcemy komfortowego i dobrego treningu musimy zainwestować w dobrej jakości matę do ćwiczeń.  Jeśli chodzi o maty do ćwiczeń cena zależna jest od materiału, z którego jest wykonana. Najtańsze maty kosztują około 20 złotych. Wykonane są z pianki TPE, jednak nie są zbyt grube bo mają około 0,4 cm. Dobrej jakości maty kosztują nawet 100- 120 złotych. Takie maty wykonane są z trwałych i antypoślizgowych materiałów. Maja około 0,6-0,8 centymetra szerokości. Odporne na zwijanie podczas ćwiczeń zapewniają wysoki komfort podczas ćwiczeń. Wykorzystujemy je podczas pilatesu, jogi, ćwiczeń z gumami oporowymi i wielu innych. Bardzo ważne jest żeby mata miała dobrą przyczepność do podłoża i nie przesuwała się podczas naszego ruchu. Dodatkowo jej powłoka powinna być łatwa w utrzymaniu czystości oraz konserwacji. Niektórzy producenci proponują maty z możliwością nadruku własnego logo. Tak też wiele znanych pan promujących fitness sprzedaje własne maty ze swoim motto. Takie hasła mają za zadanie motywować nas do pracy i działania. Ponad to mamy możliwość wyboru maty w praktycznie każdym kolorze. Różowe, niebieskie, moro i wiele innych przyciągają kolorami i zachęcają do zakupu.

Bez względu na rodzaj wykonywanych ćwiczeń w domu i klubie fitness bardzo przydatna jest mata do ćwiczeń. Chroni nasze kości i stawy przed twardym podłożem. Zapewnia bezpieczeństwo również przed chłodem. Każdy kto trenuje powinien zaopatrzyć się w najlepszej jakości matę treningową, która przy odpowiedniej konserwacji posłuży nam na długi czas. Lekkie i zajmujące mało miejsca możemy przechowywać nawet w najmniejszej szafce.