Czym są stopery do sznurków?

Web developer i programista

Czym są stopery do sznurków?

Każda osoba zajmująca się krawiectwem ma do wyboru całe mnóstwo dodatków. Znalezienie wśród nich artykułu odpowiedniego dla danego materiału nie należy do najprostszych. Jednym z produktów, których zastosowanie jest bardzo szerokie, są stopery do sznurków. Wykorzystuje się je powszechnie do zwiększenia komfortu noszenia większości bluz, spodni, ale także niektórych toreb lub plecaków. Stopery są podstawowym dodatkiem, który powinien znaleźć się w każdej pracowni.

Ile kosztuje stoper do sznurka?

niedrogie stopery do sznurkaMimo iż stopery mogą być produkowane w wielu wzorach, kolorach i mogą mieć różne kształty, tak ich zastosowanie pozostaje niezmienne. W krawiectwie wykorzystuje się je przede wszystkim, by zablokować przesuwający się materiał, w tym, chociażby sznurek. Nie jest to jedyne zastosowanie tego przedmiotu, gdyż pełni on również funkcję eleganckiego dodatku. Wielu projektantów ubrań często decyduje się dodać stoper do swoich ubrań, mimo iż nie ma on praktycznego zastosowanie, ale za to poprawia walory estetyczne materiału. Bardzo często stopery do sznurka wykorzystuje się w bluzach z kapturami, w spodniach dresowych, odzieży sportowej, kurtkach oraz wszędzie tam, gdzie noszący ubranie ma możliwość poluzowania i dostosowania odzieży do własnych potrzeb. Z pewnością jest więcej zastosowań tych stoperów, które zależą wyłącznie od kreatywności krawca. Zakup produktu jest bardzo tani, dlatego każda pracownia powinna zaopatrzyć się minimum w kilkadziesiąt sztuk, tym bardziej tworząc ubrania ze sznurkami. Niedrogie stopery do sznurka raczej rzadko kupuje się osobno – jest to artykuł niewielkich rozmiarów, wykonany z plastiku, dlatego sprzedawcy zazwyczaj umieszczają w opakowaniu po kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk. Cena w dużej mierze zależy od kształtu produktu, jednak średnio za 200 sztuk stoperów zapłaci się około 20 złotych. Łatwo jest obliczyć, że jednostkowa cena zakupu wynosi zatem 10 groszy. Tak niska cena zachęca do zakupu artykułów, aby nie musieć później martwić się, że jakieś ubranie nie zostanie ukończone na czas.

Poza stoperami do sznurków w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć również wiele innych dodatków krawieckich. Korzystając z aukcji wystawionych w internecie, można zaopatrzyć się w wiele sztuk produktów w niskich cenach, a dodatkowo można wybrać rozmiar, kolor oraz kształt dodatku w zależności od aktualnej potrzeby. Tym sposobem zaopatrzyć można się, chociażby w końcówki do sznurków, plastikowe klamry, plomby odzieżowe, napy czy różne dodatki do koszul.