Decydujemy się na instalację Webasto

Web developer i programista

Decydujemy się na instalację Webasto

System ogrzewania postojowego w samochodach nie jest niczym nowym. Wciąż jednak nie jest to bardzo popularne rozwiązanie. Chociaż zazwyczaj występuje ono w samochodach campingowych, to obecnie można zamówić Webasto do samochodów osobowych. Warto dowiedzieć się dokładniej, w jaki sposób działa taki system oraz w jakich przypadkach najlepiej się sprawdza. Jest to bowiem system opatentowany przez firmę Webasto i bazuje na niewielkim agregacie grzewczym, który jest jego głównym elementem.

Korzystamy z zalet instalacji Webasto

instalacja webasto w szczecinieSystem Webasto funkcjonuje niezależnie od silnika oraz wykorzystuje paliwo ze zbiornika znajdującego się w aucie. Z powodu kompaktowych rozmiarów w czasie postoju system ten jest niemal niezauważalny. Po jego uruchomieniu zostaje wymuszony obieg płynu chłodniczego między agregatem, wymiennikiem ciepła oraz jednostką napędową. W tym układzie jest ponownie podgrzewany i krąży tą samą drogą. Korzystnym wyborem będzie instalacja webasto w szczecinie. Wysoka wydajność takiego systemu pozwala na rozgrzanie wnętrza pojazdu do oczekiwanej temperatury już w kilkanaście minut. Oprócz tego wyższą temperaturę roboczą może osiągnąć silnik pojazdu. Jest to bardzo istotne, ponieważ w czasie pierwszych kilometrów możliwe jest największe wpływanie na kondycję jednostki. Im wyższa będzie temperatura rozruchowa motoru, tym łatwiej będzie osiągnąć optymalne warunki pracy. Same ceny ogrzewania postojowego, jakie jest stosowane w samochodach osobowych, kształtują się na podobnym poziomie niezależnie od marki. W przypadku samochodów kompaktowych oraz segmentu D będzie to koszt na poziomie od czterech do pięciu tysięcy złotych. W przypadku większych pojazdów, w których do ogrzania jest znaczna kubatura, maksymalny wydatek będzie wyższy o kilka tysięcy. W przypadku, kiedy posiadany przez nas pojazd nie posiada fabrycznego ogrzewania postojowego, to można zamówić jego montaż w firmie zewnętrznej. Warto, aby czas rozgrzewania wnętrza pokrywał się z czasem dojazdu do celu, ponieważ wtedy alternator będzie uzupełniał niedobory prądu w akumulatorze.

W przypadku zainstalowania systemu Webasto nie należy obawiać się podwyższonego zużycia benzyny czy oleju napędowego. Jest to kompensowane w czasie pierwszych kilometrów jazdy. Wynika to bowiem z faktu, iż lepsze warunki startowe silnika powodują obniżenie zapotrzebowania na paliwo oraz w sposób korzystny wpływają na jego żywotność. Tyczy się to także sytuacji, kiedy na zewnątrz są niskie temperatury i doładowana jednostka napędowa nie jest w stanie osiągnąć optymalnej temperatury pracy w sposób samodzielny.