Dlaczego warto zarezerwować nocleg w Chochołowie?

Web developer i programista

Dlaczego warto zarezerwować nocleg w Chochołowie?

Najpiękniejszym miejscem w Polsce są niewątpliwie Tatry położone na południu Polski w województwie małopolskim. To pasmo górskie położone u stóp Zakopanego zachwyca wielu ludzi w tym fanatyków wspinaczki wysokogórskiej. Jednak jest jeden minus, a mianowicie seria tłumów turystów, którzy sprawiają, że Zakopane jest zakorkowane i przeludnione. W związku z tym proponuje się wypoczynek w pobliskich wioskach w tym w Chochołowie, gdzie mamy szereg dobrych noclegów.

Wypoczynek w Chochołowie ma bardzo wiele zalet

noclegi w ChochołowieJest to przede wszystkim to, o czym wspomniano we wstępie, czyli spokój i cisza od tłumu turystów, którzy nierzadko bywają hałaśliwi. Jest to dla wielu coś uciążliwego, dlatego Chochołów jest miejscem najdalej wysuniętym na zachód od szlaków turystycznych z dostępem do atrakcji przyrodniczych. Noclegi w Chochołowie znajdują się blisko do szlaków turystycznych. Warto dodać, że tutaj prowadzi też ścieżka papieska na Polanę Chochołowską, która jest urokliwa sama w sobie i posiada wiele walorów geologicznych w tym jaskinie, groty, wywierzyska oraz piękny potok Chochołowski. Nocując w Chochołowie i mając dostęp do tego szlaku, możemy wcześnie wstać i udać się na szczyty górskie, które królują nad Polaną Chochołowską. Są to Grześ, Rakoń i Wołowiec. Dla mniej wytrwałych poleca się dolinki – Iwanicką oraz lejową. W Chochołowie noclegi są o wiele tańsze, niż w Zakopanem. W związku z tym stać na to każdego turystę. Warto dodać iż w domkach jest jednocześnie pełne wyposażenie, a więc opłaca się. Jeśli chodzi o dojazd do Zakopanego i innych szlaków. mamy tutaj dostępne busy kursujące od świtu do zmierzchu. Za niewielką stawkę udamy się tam, gdzie chcemy. Noclegi więc są zlokalizowane bardzo dobrze. Chochołów to wieś, w której dominuje kultura oscypka. To właśnie w chatach góralskich dostaniemy te najlepsze, prawdziwe od owiec. Jeśli wynajmiemy nocleg w Chochołowie, będziemy mogli też cieszyć się stadem owiec na wypasie. Są tutaj baszo mili ludzie i gospodarze noclegów, dlatego każdy kto tu przyjedzie, będzie bardzo zadowolonym i spełnionym turystą.

Wybierając się więc w tatry, lepiej jest zainwestować w nocleg położony na wiosce, na przykład w Chochołowie, niż w Zakopanem. Główną zaletą jest niska cena za dobę pobytu, a drugą jest cisza i spokój. Owszem, nie będziemy sami jako turyści, jednakże będziemy mogli się czuć tu bardzo komfortowe. Pobliskie okolice są bardzo urokliwe, a na szczególną uwagę zasługuje Polana Chochołowska położona na terenie tatrzańskiego Parku Narodowego.