Do czego służą ławy kominowe?

Web developer i programista

Do czego służą ławy kominowe?

 

Właściciel lub zarządca każdego budynku, który jest ogrzewany z własnego ogrzewania, jest zobowiązany do przeprowadzania okresowych kontroli instalacji grzewczej. W tym celu warto korzystać z usług profesjonalnej ekipy, która będzie w stanie wykonać takie badanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Na właścicielu budynku spoczywa jednak obowiązek maksymalnego ułatwienia przeprowadzenia takiej kontroli. 

Czy ławy kominiarskie są drogie?

ławy kominiarskie w niskiej cenieWłaściciele a także zarządcy budynków, którzy korzystają z własnej instalacji grzewczej, zobowiązani są do przeprowadzania okresowych kontroli tych instalacji, szczególnie jej szczelności. W tym ceku należy skorzystać z usług profesjonalnej ekipy, która będzie w stanie takie kontrole wykonać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Na właścicielu budynku, oprócz konieczności zachowania terminowości kontroli, spoczywa obowiązek maksymalnego ułatwienia jej przeprowadzenia. W tym celu warto zamontować na dachu danego budynku tak zwane ławy kominowe, które koga spełniać także wiele innych dodatkowych funkcji. Warto wcześniej znaleźć firmę, która oferuje ławy kominiarskie w niskiej cenie. Ławy kominiarskie to konstrukcje wykonane najczęściej ze stali, które swoją budową, zależnie od konstrukcji dachu, mogą przypominać ławki lub tez barierki. Ławy tego typu można montować w różnych miejscach i w różnych ilościach. Można na przykład zamontować jedną ławę w okolicach komina, aby ułatwić dostęp do tego elementu instalacji grzewczej. Bardzo popularne stało się jednak ostatnio montowanie większej ilości ław kominowych, aby w ten sposób utworzyć swoisty szlak komunikacyjny na dachu. Może się on przydać szczególnie w czasie, gdy wystąpi konieczność ewakuacji z danego budynku, na przykład w czasie powodzi. Niezależnie od planowanego zastosowania, ławy kominiarskie muszą spełniać pewne, określone warunki. Przede wszystkim muszą one być w odpowiedni sposób zamontowane – nie do pokrycia dachowego, ale bezpośrednio do konstrukcji nośnej dachu. Poza tym, powinny one być wykonane z jak najsolidniejszej stali, najlepiej galwanizowanej. Dzięki temu, takie ławki nie będą podatne na niekorzystne oddziaływanie pewnych warunków atmosferycznych oraz będą w stanie znosić większe obciążenia.

Każdy właściciel budynku, korzystającego z własnego ogrzewania musi cyklicznie kontrolować stan techniczny takiej instalacji. Oczywiście najważniejszym czynnikiem sprawdzanym podczas takich kontroli jest szczelność. Przeprowadzanie kontroli można sobie ułatwić, montując na powierzchni dachu tak zwane ławy kominowe.