Do jakich materiałów stosować pistolety lakiernicze?

Web developer i programista

Do jakich materiałów stosować pistolety lakiernicze?

Chociaż na rynku jest obecnie wiele opryskiwaczy, wielu profesjonalistów nadal korzysta z wersji oryginalnego pistoletu z syfonem opracowanej na Światowe Targi w Chicago w 1896 roku. Kubek na pistolecie syfonowym znajduje się poniżej dyszy, a powietrze pod ciśnieniem wytwarza próżnię, która zasysa farbę, aby się z nią zmieszać i stworzyć delikatny spray.

Pistolety lakiernicze radzą sobie z wieloma materiałami

pistolety lakiernicze kremlinW rzeczywistości pistolety HVLP mogą wymagać nieco więcej wiedzy, aby uzyskać właściwe wyniki – niedoświadczeni operatorzy często narzekają na nierówne wykończenie „skórki pomarańczowej”. Zastanów się także, jaki rodzaj materiałów będziesz rozpylać. Zarówno HVLP, jak i konwencjonalne pistolety lakiernicze kremlin radzą sobie z szeroką gamą materiałów, ale wiele osób woli konwencjonalne pistolety do farb o wyższej lepkości. Bez względu na wybrany opryskiwacz, przygotowanie jest kluczowe. Upewnij się, że malowany obszar jest dobrze wentylowany i że używasz odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa wymaganego przez projekt. Wybierając wykończenia, staraj się wybierać materiały, które nie są łatwopalne lub szkodliwe dla środowiska. Teraz, gdy rozumiesz różnicę między HVLP a konwencjonalnymi urządzeniami do malowania, będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję o tym, którego użyć. Dopóki pamiętasz o swoich potrzebach, powinieneś być w stanie znaleźć odpowiedni opryskiwacz dla siebie. Poruszaj się szybciej lub trzymaj pistolet dalej, jeśli powłoka kapie, zwisa lub rozdziela się. Możesz potrzebować mniej lotnego rozcieńczalnika, jeśli powierzchnia jest ziarnista lub zakurzona po natryskiwaniu, ale nie możesz zbliżyć się ani spryskać wolniej bez zakończenia wykończenia. Pozostaw powierzchnię do wyschnięcia po nałożeniu pełnej warstwy. Przeszlifuj drobnoziarnistym, suchym papierem ściernym. Spryskaj drugą warstwę, a następnie pozostaw do wyschnięcia i przeszlifuj jak poprzednio. Kontynuuj dodawanie kolejnych warstw, szlifując pomiędzy nimi, aż będziesz zadowolony z wykończenia. Niektóre materiały, takie jak dwuczęściowy uretan, mogą wymagać tylko dwóch warstw, podczas gdy inne, takie jak lakier, muszą być pokryte kilkoma warstwami, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Po zakończeniu sesji napełnij kubek rozcieńczalnikiem i rozpylaj go przez pistolet przez około 30 sekund. Wyjmij końcówkę natryskową i upuść ją w filiżance. Pozostaw do namoczenia przez 10–30 minut, po czym wytrzyj szmatką. Krople i separacja mogą być spowodowane woskiem lub silikonem na natryskiwanej powierzchni.