Dobra folia do tunelu – jaka powinna być?

Web developer i programista

Dobra folia do tunelu – jaka powinna być?

Posiadając dużą gospodarkę rolną, uprawiając kwiaty, warzywa lub inne rośliny przeznaczone na sprzedaż często trzeba zainwestować w cieplarnie, pod którymi klimat będzie bardziej sprzyjający dola rozwoju roślin, niż byłoby to w przypadku uprawy roślin na wolnym powietrzu. Podstawowym elementem budowy takiej cieplarnia jest folia. Folia do takiego tunelu musi odznaczać się określonymi właściwościami, które odpowiadają za jej wysoki stopień funkcjonalności.

Charakterystyka folii tunelowej

folia tunelowaFolia do tunelu, w którym masowo będą rosnąć rośliny musi być zakupiona u dobrego producenta i musi być ona specjalnie przeznaczona do budowy takiego tunelu. Nie może być to pierwsza lepsza folia. Wysoka jakość folii to przede wszystkim odpowiednia grubość odpowiadająca za trwałość. Taki tunel foliowy musi służyć na lata, w związku z tym folia tunelowa konieczne, aby była odporna na rozciąganie, zniszczenie, rozdarcia i inne uszkodzenia pod względem mechanicznym. W folii tunelowej ważne jest również to, ażeby była bardzo dobrze przepuszczalna. Chodzi tutaj o promienie słoneczne, bez których proces fotosyntezy byłby niemożliwy. W związku z tym nie może być matowa i nie może odbijać promieni słonecznych, tylko je przepuszczać. Folia ta musi charakteryzować duża elastyczność, ażeby mogła stosownie się układać na stelażach tunelowych. Ponadto w tym wszystkim ważny jest również łatwy montaż. Folia ta powinna być lekka. Nie może się też sklejać. Za sklejanie i przyciąganie do siebie folii odpowiadają tez właściwości antyelektrostatyczne. Folia ta musi posiadać również gwarancję tego, że czynniki atmosferyczne nie wpłyną w znacznym stopniu na jej jakość. Mianowicie chodzi tutaj o zbyt duże nagrzewanie przez promieni słoneczne oraz czynniki mrozowe. W związku z tym warto jest korzystać z produktów znanych i dobrych producentów folii tunelowych. Folie te muszą ponadto być całkowicie nieprzepuszczalne pod względem fizycznym. Wszelkie gazy oraz ciepło muszą pozostawać wewnątrz tunelu, ponieważ właśnie to będzie odpowiadało za dobry rozwój roślin a wytwarzający się dwutlenek węgla przyczyni się do zwiększenia wydajności procesów fotosyntetycznych.

Takie właśnie właściwości powinna posiadać folia do tunelu, pod którym będą rozwijać się rośliny. Podsumowując, folia tunelowa powinna być przede wszystkim mocna, trwała i odpowiednio rozciągliwa i elastyczna. Musi przepuszczać promienie świetlne, ale nie może przepuszczać gazów. Ponadto powinna być bardzo łatwa w montażu. Musi pochodzić od dobrego producenta i posiadać certyfikat.