Dobre przedszkola integracyjne

Web developer i programista

Dobre przedszkola integracyjne

Dzieci niepełnosprawne często żyją w odosobnieniu. Wcale jednak nie musi tak być. Placówki integracyjne cieszą się coraz większą popularnością. Umożliwiają nawiązanie kontaktu zdrowych dzieci z niepełnosprawnymi. Specjaliści są zdania, że dobrze prowadzone placówki integracyjne przynoszą wiele korzyści. Dzieci niepełnosprawne nabywają nowych, wartościowych doświadczeń, jednocześnie mogą liczyć na zindywidualizowane podejście ze strony kadry pedagogicznej.

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola integracyjnego?

przedszkole integracyjne Każdy z rodziców stoi przed nie takim łatwym wyborem odnośnie tego, jakie przedszkole wybrać dla swojego dziecka. Czy lepiej wybrać przedszkole publiczne, czy też prywatne? Jedna z opcji jest również placówka integracyjna. W przedszkolach tego typu są zarówno dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne. Mowa o maluchach z niepełnosprawnością intelektualną, cierpiących na autyzm lub jeżdżących na wózku inwalidzkim. Warto podkreślić z całą mocą, że placówki tego typu realizują program kształcenia zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji. Polecane przedszkole integracyjne w Bydgoszczy cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim rodzice dzieci mogą liczyć na doskonałą obsługę. Dzieci odbywają zajęcia  w kameralnych grupach. W razie zaistniałej potrzeby można skorzystać z usług logopedy, psychologa lub też rehabilitanta. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie dzieci pozostają pod stałym nadzorem specjalistów. Maluchy cierpiące na różne choroby realizują indywidualny program terapeutyczny. Przedszkole w Bydgoszczy dba o to, żeby żaden maluch nie czuł się wykluczony czy też nieakceptowany przez grupę rówieśniczą. Tutejsza kadra pedagogiczna oraz psycholog dokładają wszelkich starań, żeby każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i komfortowo. Placówka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych pod względem lokalowym. Nie brakuje tutaj podjazdów dla wózków inwalidzkich. Dzieci cierpiące na autyzm mogą także uczestniczyć w terapii integracji sensorycznej. Wszystkie dzieci mogą także uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego. Nie ulega wątpliwości, że dobre przedszkole integracyjne uczy tolerancji.

Dobre placówki integracyjne stwarzają odpowiednie warunki  do nauki. Dzieci niepełnosprawne mogą nawiązywać nowe przyjaźnie. Maja do swojej dyspozycji wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z prawdziwego zdarzenia. Uczestniczą w zajęciach terapeutycznych. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mieszkający w Bydgoszczy mają do wybór całkiem sporo przedszkoli i szkół integracyjnych zarówno publicznych, jak i prywatnych.