Dobrej jakości masło shea

Web developer i programista

Dobrej jakości masło shea

Bardzo ciekawym rozwiązaniem pielęgnacyjnym obecnie jest stosowanie naturalnych produktów do pielęgnacji ciała. W związku z czym w ostatnim czasie popularne staje się masło shea. To produkt pochodzący z Afryki, którego początkowa postać jest w formie masła. Mimo to pod wpływem ciepła zamienia się w przystępny do użytkowania olej. Coraz więcej producentów kosmetycznych stara się również używać tego składnika w swoich produktach, gdyż zapewnia on naprawdę intrygujące właściwości pielęgnacyjne. Warto wypróbować shea.

Najlepsza pielęgnacja z masłem shea

ekologiczne masło shea rafinowanePokolenie naszych mam oraz babć nie musiało martwić się wyborem kremu, których obecnie na półkach sklepowych jest bardzo dużo. Używano produktów, które znajdywało się na półkach kuchennych. Dzisiaj wracamy do naturalnej pielęgnacji, gdyż okazuje się ona niejednokrotnie bardziej skuteczna. Dlatego ekologiczne masło shea rafinowane podbija rynek sprzedażowy. Nie musimy go stosować solo, ponieważ spisuje się jako dodatek do kremów oraz balsamów. Warto jednak zauważyć, że nie ma żadnych przeciwwskazań do używania shea w pojedynkę. Ma ono wiele ciekawych właściwości, a zawdzięczamy je kwasom nasyconym, kwasom nienasyconym oraz witaminom A i E. Dzięki nim przy regularnym stosowaniu produkty możemy zauważyć, że skóra jest bardziej elastyczna, miękka i odżywiona. Dodatkowo nadaje się na łagodzenie podrażnień, trądzik czy też do skóry podatnej na alergie. Wiele osób nie wie, ale doskonale odżywia włosy, którym nadaje naturalny blask. Jak powstaje to masło które nazywa się również masłem karite? Przede wszystkim zbiera się olej z orzechów drzewa Masłosza Parki. Rośnie ono w zachodniej oraz centralnej części Afryki. Orzechy, które są dojrzałe zbiera się do gotowania oraz obierana, później suszy się je, by potem rozbić na drobne kawałeczki. Proces prażenia i mielenia jest następny. Stworzoną pastę oczyszcza się oczyścić wodą destylowaną poprzez podgrzanie. Rozwarstwiające masło zbiera się. W ten sposób powstaje wartościowe masło shea do pielęgnacji.

Cudownym kosmetykiem naturalnym służącym do efektywnej pielęgnacji ciała oraz włosów jest masło shea znane w wielu rejonach świata również jako karite. Ma ono szereg właściwości odżywczych, ale również wspomaga regenerację naskórka oraz niweluje blizny potrądzikowe. Dzięki tak skutecznemu produktowi możemy zrezygnować z klasycznych balsamów oraz kremów albo dodawać shea, aby wzmocnić ich działanie. W ten sposób będziemy mogli bardzo dobrze zadbać o swoją skórę, jak również włosy.