Dodatki do kuchni skandynawskiej

Web developer i programista

Dodatki do kuchni skandynawskiej

 

Styl skandynawski coraz częściej spotykany w domach i mieszkaniach. Najczęściej decydujemy się na niego w kuchni, ale świetnie sprawdzi się również jako dopełnienie w salonie, łazience, a nawet w sypialni. Przestrzenie takie charakteryzują się swoją jasnością, prostotą i funkcjonalnością, w których nie ma miejsca na nadmiar rzeczy. Dzięki temu ten styl jest niezwykle uniwersalny i ponadczasowy. Dodatki skandynawskie zdecydowanie dopasują się do wnętrz zarówno nowoczesnych jak i klasycznych.

Akcesoria w kuchni skandynawskiej

kuchnie w stylu skandynawskim dodatkiW kuchni wykonanej w takim stylu dominują stonowane kolory i naturalne materiały. Można go przemycić na wiele różnych prostych sposobów. Decydując się na kuchnie w stylu skandynawskim dodatki stanowią ważny i łatwo dostępny element. Takie akcenty sprawią, że wnętrze będzie od razu wyglądało inaczej. Metraż naszej kuchni nie gra tutaj najważniejszej roli, taką kuchnie możemy równie dobrze urządzić nawet w małym mieszkaniu. Co wyróżnia styl skandynawski od innych? Dodatki powinny mieć jasne, stonowane barwy takie jak biel, szarość lub beż. Te barwy przełamać należy pastelami lub mocniejszymi barwami takimi jak granat, czerń, zieleń, mocny róż itp. Idealnie sprawdzą się dodatki, które mają wyraziste i geometryczne wzory. Ważnym elementem są również naturalne materiały takie jak drewno, kamień, wiklina oraz naturalne tkaniny jakimi jest bawełna, len, wełna lub juta. Dodatkami z naturalnych tkanin są między innymi wszelkie poszewki, dywaniki, pledy lub narzuty. Najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie minimalizmu i prostoty formy. Dobrze jest również urozmaicić wnętrze żywymi roślinami. Naszą zmianę warto zacząć od wymiany chlebaka, bo taka zmiana od razu rzuci się w oczy. Zgodnie z zasadami warto wybrać chlebak, który posiada na przykład drewnianą pokrywę. Często w takich przypadkach może być ona wykorzystywana również do krojenia chleba. Drugą ważna zmianą jest wymiana czajnika. Czajnik taki może być elektryczny lub do postawienia na kuchence. Ważne, aby był utrzymany w stylu skandynawskim dlatego wybrać należy taki, którego kolor to biały, szary, czarny, błękitny itp. Musi się on jednak komponować z resztą dodatków, czyli być kolorystycznie dopasowany na przykład do wcześniej wybranego chlebaka. Po tych ważnych elementach przychodzi czas na zmianę małych dodatków takich jak akcesoria do gotowania, kubki, kosze na owoce, osłonki na rośliny doniczkowe, pojemniki na przybory kuchenne itp. Należy zachować wszystko w pasującej do siebie barwie.

Małe zmiany mogą dać spory efekt. Aranżacja w stylu skandynawskim wcale nie musi wiązać się z przeprowadzeniem generalnego remontu. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto pozbyć się nieużywanych rzeczy i wybrać bardziej praktyczne i estetycznie wyglądające dodatki w jasnych, stonowanych barwach, z elementami materiałów naturalnych. Kuchnia skandynawska jest uporządkowana, ale nie pozbawiona miłych dla oka dodatków.