Domowy manicure hybrydowy

Web developer i programista

Domowy manicure hybrydowy

W obecnych czasach coraz więcej kobiet chodzi do kosmetyczek na manicure. Niektóre kobiety wolą klasyczny manicure, niektóre hybrydowy, a jeszcze inne wolą manicure żelowy. Jednak wizyta u kosmetyczki nie jest tania. Dlatego warto zacząć samodzielnie stylizować swoje paznokcie.

Jak zrobić manicure żelowy samodzielnie?

flexy gel - zestaw startowyDecydując się na samodzielny manicure, potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Oczywiście niezbędna jest lampa. Najlepsza będzie lampa LED, ponieważ żel czy hybryda utwardza się w takiej lampie bardzo szybko. Oprócz lampy do paznokci przyda się również lampa kosmetyczna, bo potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Frezarka do paznokci to kolejna rzecz, którą należy zakupić. To znacząco przyspieszy naszą pracę. Oprócz tego należy zakupić pilniki, bloczki polerskie, pędzelki, waciki z waty celulozowej, primer, cleaner, aceton, bazę, lakier hybrydowy oraz top. To wszystkie podstawowe rzeczy niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Jeśli chcemy wykonać manicure żelowy potrzebny nam będzie oczywiście flexy gel – zestaw startowy. Dzięki takiemu żelowi będzie nam łatwiej spiłować płytkę i uformować odpowiedni jej kształt. Oczywiście zaczynamy od wycięcia skórek. Robimy to za pomocą frezarki i odpowiedniego rodzaju frezu, następnie blokiem polerskim lub pilniczkiem o odpowiedniej gradacji nadajemy kształt paznokci. Następny krok to zmatowienie płytki. Kiedy nasze paznokcie są już gotowe przystępujemy do nałożenia primera. Potem nakładamy bazę, a następnie żel. Warto dodać, że flexy żel jest bardzo elastyczny, dlatego łatwo się go aplikuje. Po utwardzeniu zaczynamy piłować żel i formować krzywą C. Kiedy wszystkie paznokcie są już gotowe możemy nałożyć pierwszą warstwę lakieru, a następnie drugą. Po utwardzeniu w lampie trzeba zabezpieczyć kolor za pomocą topu. Możemy wybrać czy chcemy lśniące czy matowe paznokcie. Na koniec przecieramy paznokcie cleanerem i nakładamy oliwkę. Oczywiście jest to wersja, w której nie przedłużamy paznokci. Jeśli chcemy przedłużyć paznokcie będą nam potrzebne formy do przedłużania oraz niezastąpiony flezy żel. W takim przypadku robimy wszystko sposobem opisanym powyżej, jednak na początku podkładamy formę do przedłużania paznokci i flexy żelem określamy jaką chcemy długość paznokcia. 

Samodzielny manicure nie jest łatwą sprawą ale wystarczy trochę cierpliwości i umiejętności oraz wiedzy i za każdym razem nasze paznokcie będą coraz piękniejsze. W taki sposób możemy zaoszczędzić też więcej pieniędzy, a kolor paznokci możemy zmieniać częściej niż co trzy tygodnie.