Gotowa struktura i pierwsze szlify.

Co już jest gotowe?

W tym wpisie nie pokażę żadnego efektu mojej pracy. Jest tam jeszcze wiele niedoróbek i rzeczy, które chcę poprawić (m. in. zbyt dużo obrazków, a zbyt mało content’u. Nie podoba mi się też czcionka, proporcje elementów, marginesy i kilka innych rzeczy). Natomiast prawie wszystkie struktury, które chciałem mieć u siebie na stronie już się w projekcie znalazły. Pojawiła się sekcja z projektami i z poznanymi technologiami (wpisałem TYLKO te które umiem dobrze, nie wpisywałem technologii, które znam szczątkowo). Do stopki dodałem też strony, na które warto zajrzeć. Chciałbym też zmienić lokalizację sekcji „o mnie” i przesunąć ją nieco niżej, pod sekcję z projektami. Dodatkowo muszę uzupełnić kilka elementów na stronie, takich jak dane kontaktowe.

Co należy dodać?

Strona jest gotowa pod względem dodanych sekcji. Jednakże nie ma tam prawie żadnych skryptów. Nie pojawia się też najnowszy wpis z bloga, tylko „lorem ipsum content” . Moim następnym celem będzie jednak dodanie animacji przewijania na stronie i obsłużenie pobierania najnowszego wpisu z bloga. Założeniem mojego projektu jest NIE TYLKO stworzenie mojej witryny internetowej, ale także nauczenie się choćby w stopniu nieco większym niż podstawowy języków programowania Javascript ( wraz z jQuery) oraz PHP.

Następne kroki:

Zdecydowanie większy nacisk chcę postawić na Javascript. Przekonało mnie do tego zdanie jakie usłyszałem ostatnio oglądając jakiś film na YouTube ( niestety nie pamiętam źródła). Brzmiało ono mniej więcej tak: „Jeżeli coś da się napisać w Javascripcie, to ktoś to w Javascripcie napisze” (mogłem to zdanie trochę przeinaczyć, ale sens jest zachowany). To zdanie pokazuje jak wielkie są możliwości tego języka. Javascript’u można przecież użyć nie tylko do pisania prostych skryptów, ale do dużych projektów, gier i aplikacji, a także do back-end’u (np. node.js, którego BARDZO chciałbym się nauczyć). Dodatkową motywacją  jest to, że nauka JS’a nie przychodzi mi łatwo (nie znam przyczyny tego zjawiska, podobno nie jest to trudne), a więc będzie to dla mnie wyzwanie i walka z samym sobą. Pozdrawiam!