Dziecięcy fotelik gwarancją bezpieczeństwa

Web developer i programista

Dziecięcy fotelik gwarancją bezpieczeństwa

 

Wybór fotelika dziecięcego do samochodu to trudne zadanie, szczególnie gdy szuka się takiego sprzętu dla swojego pierwszego dziecka. Wówczas bywa tak, że nawet nie ma się pojęcia, na jakie elementy zwrócić uwagę. A wybór jest bardzo szeroki. Wiemy dwie rzeczy – że foteliki są obowiązkowe oraz że wpływają na bezpieczeństwo. Czy wystarczy więc kupić pierwszy z brzegu? Oczywiście że nie. Fotelików jest mnóstwo i każdy na pewno charakteryzuje się innymi cechami.

Dziecko w foteliku samochodowym

fotelik samochodowy dla dzieciWarto oczywiście podkreślić raz jeszcze, że przewożenie dziecka w foteliku to kwestia obowiązku, wynikającego z przepisów prawa. Wiąże się to, rzecz jasna, z bezpieczeństwem maluchów. Jaki więc wybrać fotelik samochodowy dla dzieci? Cóż, zacznijmy od rozmiaru. W tym względzie rodzaj fotelika zależy od wieku, a najbardziej konkretnie, od wagi i wzrostu małego podróżnika. Najmniejsze dzieci jeżdżą w nosidełkach w pozycji leżącej. Potem przesiadają się już do fotelika pionowego, który oczywiście czasami można regulować tak, by pasażerowi było najwygodniej. Na jakie inne aspekty zwrócić uwagę, wybierając siedzisko do auta? Ważne są kwestie bezpieczeństwa, a więc warto dopytać o dodatkowe boczne osłony, o sposób montowania fotelika czy inne tego typu kwestie. Tego typu sprzęt można montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, montaż odbywa się za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa albo systemu isofix. Czasem można zapiąć fotelik zarówno jednym, jak i drugim sposobem. Podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu do przewożenia dzieci należy sprawdzić, czy dany fotelik będzie pasował do konkretnego modelu auta. Czasem może być bowiem kłopot z montażem. Pamiętajmy też, że fotelik powinien być bezpieczny, ale również wygodny. Czasem przecież zabieramy maluchy w dłuższą, wielogodzinną podróż, na przykład na wakacje. I jeszcze jeden aspekt, może bez znaczenia dla użytkowania, ale istotny dla estetyki. To kolor, ważny dla wielu osób. Fotelik można kupić w wielu rozmaitych barwach, w zależności od naszych upodobań albo kolorów we wnętrzu auta.

Podsumowując, wybór fotelika dla dziecka ma kolosalne znaczenie, przede wszystkim dla bezpieczeństwa użytkowania. Dlatego też warto zwracać uwagę na przykład na wyniki testów, jakie przechodzi wiele modeli fotelików. Dzięki nim mamy świadomość, jak fotele zachowują się w warunkach zderzeniowych i czy są bezpieczne dla dziecka. Jeden fotelik to na pewno kilka lat użytkowania. Podnoszony zagłówek gwarantuje, że dziecko pojeździć w nim wygodnie i bezpiecznie.