Efektywne izolacje natryskowe

Web developer i programista

Efektywne izolacje natryskowe

Domy bez odpowiedniego ocieplenia mogą bardzo szybko tracić zgromadzone ciepło. Nawet jeśli stosujemy bardzo wydajne systemy grzewcze to jednak należy liczyć się z tym, że mogą one nie być w pełni wydajne jeśli nie mamy odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej. W przeszłości standardem było to by warstwy termoizolacyjne tworzyć przy użyciu styropianu. Z biegiem czasu zaczęły jednak powstawać również inne materiały termoizolacyjne, których skuteczność jest niezwykle duża.

Ocieplanie domów pianką PUR

ocieplanie pianka poliuretanowaSkuteczności styropianowi zdecydowanie odmówić nie można. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że warstwy termoizolacyjne tworzone przy użyciu styropianu powstają bardzo długo i proces ich tworzenia nie jest zbyt prosty. Natomiast ostatnimi czasy zaczęto budować domy, które następnie ociepla się przy użyciu pianki poliuretanowej. Początkowo pianka ta stosowana była głównie przy produkcji różnych przedmiotów. Wówczas odkryto, że posiada ona niezwykle ciekawe właściwości. Od jakiegoś czasu ocieplanie pianka poliuretanowa jest realizowane zarówno w domach murowanych jak i drewnianych. Przez długie lata stosowano jedynie taką piankę, która mogła być używana na powierzchniach płaskich. Jej właściwości nie pozwalały na to by mogła ona przylegać do ścian. Zaczęto jednak ten materiał nieco udoskonalać i powstała pianka, która może być stosowana nie tylko na ścianach ale również i na sufitach, do których przylega bardzo szczelnie. Izolacje natryskowe przy użyciu nowej pianki poliuretanowej są wykonywane dzięki specjalnym agregatom. Urządzenia te powodują, że pianka jest nanoszona pod bardzo dużym ciśnieniem. W związku z tym materiał izolacyjny, o którym mowa może docierać do różnych zakamarków. Po uwolnieniu z agregatu dochodzi do delikatnego rozprężenia materiału co jeszcze dokładniej wypełnia wszelkie luki. Bardzo ważne jest również to, że pianka poliuretanowa jest materiałem, który jest niepalny. Jeśli jednak zdarzy się tak, że dojdzie do zapłonu to pianka ta bardzo szybko sama spowoduje, że ogień zgaśnie.

Na dzień dzisiejszy mnóstwo osób posiada w swoim domu izolacje natryskowe z pianki poliuretanowej. Niekiedy piankę tą możemy znaleźć również pod nazwą 'pianka PUR’. W naszym kraju od bardzo dawna działa mnóstwo firm, które na co dzień zajmują się tworzeniem izolacji natryskowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że takie firmy mają pełne ręce roboty i często ich zamówienia sięgają nawet kilkunastu miesięcy do przodu. Warto więc jak najszybciej się z taką firmą skontaktować by zarezerwować jakiś termin dla siebie.