Ekologiczne kołdry dla alergików

Web developer i programista

Ekologiczne kołdry dla alergików

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można różne rodzaje kołder. Są szyte zarówno z naturalnych, jak i ze sztucznych materiałów. Kołdry na zimę oraz całoroczne pozyskiwane są z wełny górskich zwierząt o miękkim włosiu w naturalnych barwach. Alpaki, bo tak nazywają się przyjazne człowiekowi, niewielkie wielbłądy, od lat wykorzystywane były w przemyśle tekstylnym. Ich wełna jest ekologiczna i ścinana w naturalnych warunkach, bez szkody dla samych Alpak.

Smaczny sen pod puchową pierzyną

kołdra wełniana z wełny alpakiPod puchową pierzyną śpi się zimą znacznie lepiej, niż pod kołdrą syntetyczna Przewiewna kołdra wełniana z wełny alpaki pasuje do sypialni dziecięcej oraz młodzieżowej. Także w dużym, dwuosobowym łóżku małżeńskim taka miękka pierzyna sprawdzi się idealnie. Co zatem wyróżnia produkty od Alpak od innych materiałów? Te wysokogórskie zwierzęta żyją na kilku kontynentach. Znane są z Ameryki Południowej, miedzy innymi z Peru. Tam miejscowi hodowcy w tradycyjny sposób urządzają postrzyżyny Alpak. Dzięki temu cieplejszą pora obcinają zbędne włosy i wytwarzają s nich wełnę doskonałej jakości. Jest miękka i sprężysta. Dodatkowo bardzo wydajna i niewiele jej potrzeba, by stworzyć unikatową, ekologiczną kołdrę. Alpaki spacerują po zielonych terenach i przemieszczają się swobodnie po wyżynach Ameryki Południowej. Ich wełna jest lekka, miękka w dotyku i bardzo ciepła. Pozwala nawet na zaoszczędzenie na cenach energii i opału. Dzięki temu, że kołdry z wełny Alpak utrzymują ciepło przez wiele godzin, nie trzeba już nocą podkręcać temperatury. W domu nie musi być gorąco nocą, bo wełniana pierzyna okryje śpiącego i zapewni na wiele godzin nocnego odpoczynku optymalną ciepłotę. Właśnie z tego powody wyroby wełniane pochodzące od górskich Alpak peruwiańskich są bardzo cenione przez użytkowników. Kolejny pozytywny aspekt, który skłania do kupna takiej pierzyny, to właśnie ekologia i trend związany z racjonalnym wykorzystaniem zasobów naturalnych. Wełna z Alpaki nadaje się do długiego użytkowania, przez co nie zaśmieca planety.

Bardzo wysoka jakość kołder wypełnionych wełną pochodzenia naturalnego – od górskich, peruwiańskich Alpak sprawia, że są to produkty chętnie kupowane. Zainteresowanie pierzynami od Alpak stale wzrasta, o czym chętnie wspominają hodowcy tych zwierząt oraz właściciele sklepów z wyposażeniem wnętrz. Wspaniałe właściwości wełny to lekkość, miękkość, sprężystość i działanie antyalergiczne. Włosie można prać ręcznie i najlepiej suszyć w tradycyjnych warunkach, bez chemii i mechanicznych suszarek.