Energooszczędna świetlówka LED

Web developer i programista

Energooszczędna świetlówka LED

Wybierając oświetlenie oczekujemy, że będzie ono generowało mocne i bezpieczne światło. Ważnym aspektem jest również to, żeby było ono wydajne – musi znacząco redukować ilość wykorzystanej energii. Nowoczesne technologie pozwoliły przygotować produkt, który spełnia te wymagania, a jest nim świetlówka LED. Jest ona stosowana na wiele różnych sposobów, w różnych pomieszczeniach. 

Jaką świetlówkę LED wybrać?

wydajna świetlówka led - cenaJest to lampa fluorescencyjna, przyjmująca kompaktowe rozmiary przez co można ją stosować w różnych rozmiarach. W sklepach znaleźć możemy świetlówki liniowe, w kształcie litery U albo spiralne. Po rozgrzaniu wytwarzają bardzo dobre światło, które jest mocniejsze niż w przypadku żarówek standardowych. Mogą pracować przez bardzo długi czas i są odporne na skoki napięcia. Na rynku dostępne są one w różnych barwach, przez co łatwo je dopasować do swoich wymagań. Ich stosowanie powoduje zredukowanie emisji szkodliwych substancji. Moc jest parametrem, który decyduje jaki finalnie model świetlówki wybierzemy. Należy ją przede wszystkim dopasować do zastosowania świetlówki. Możemy dostać takie o mocy poniżej 10W oraz 18W, 36W i mocniejsze, które przydadzą się w bardziej profesjonalnych pomieszczeniach niż dom. Kolejnym istotnym parametrem jest promień świetlny podawany w lumenach. Im jest on większy tym świetlówka emituje więcej światła. Należy na niego zwracać uwagę, ponieważ jest on znacznie ważniejszy od mocy i wskazuje rzeczywisty potencjał produktu – pozwala określić świetlną moc generowanego światła przez lampę. Należy go dopasować do kąta świecenia. Wydajna świetlówka LED – cena jest zależna od parametrów technicznych oraz materiału, z którego wykonana jest jej obudowa. Najprościej skonstruowane świetlówki jesteśmy w stanie zakupić za zaledwie kilka złotych. Modele o sporej mocy, silnym strumieniu świetlnym oraz te ze specjalnym wzmocnieniem kosztują w granicach od trzydziestu do kilkuset złotych. Najdroższymi świetlówkami są te, które wykorzystuje się w przemyśle. Wyróżniają się one specjalnie dobranymi parametrami technicznymi oraz wytrzymałymi obudowami. Są one dodatkowo wzmacniane i uodparniane żeby mogły pracować nawet w bardzo trudnych warunkach.

Produkt taki wyróżnia się przede wszystkim energooszczędnością. Świetlówka LED nie pobiera dużej ilości energii elektrycznej, a jej żywotność jest bardzo długa. Bogaty wybór tego produktu pozwoli na wybranie przez nas odpowiedniego modelu. Przez swoje wręcz doskonałe parametry użytkowe warto rozważyć jej zakup i to nie tylko do przestrzeni przemysłowych lub budynków publicznych. Takie oświetlenie świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach domowych takich jak kuchnia, garaż, spiżarnia lub kotłowania.