Hipnoza w leczeniu nerwicy natręctw

Web developer i programista

Hipnoza w leczeniu nerwicy natręctw

Zaburzenia obsesyjno- kompulsywne, inaczej nerwica natręctw, to grupa zaburzeń o charakterze lękowym. Objawia się przymusowym wykonywaniem danej czynności (np, mycie rąk, wykonywanie określonych rytuałów) lub natrętnymi myślami. U podstaw zaburzenia leży lęk. Osoba chora, w celu złagodzenia uczucia niepokoju, nieustannie powtarza określoną czynność. Zaburzenie to może prowadzić do znacznego upośledzenia funkcjonowania społecznego. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, że osoba chora przestaje nawet wychodzić z domu.

Pomoc terapeutyczna online

efektywna hipnoza onlineJeżeli chodzi o leczenie nerwicy natręctw, jest ono zazwyczaj wielokierunkowe i długotrwałe. Obejmuje wsparcie farmakologiczne i psychoterapię. Bardzo dobre efekty może przynieść również hipnoza. Podczas sesji możliwe jest osiągniecie głębokiego relaksu i wyciszenia. Zmienia się wówczas częstotliwość fal mózgowych, a osoba poddawana hipnozie jest podatna na słowa terapeuty. Zaznaczyć należy, iż pacjent cały czas zachowuje pełną świadomość i nie traci swojej woli. Dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z leczenia w gabinecie psychoterapeutycznym, możliwe jest przeprowadzenie sesji zdalnej. Jest ona tak samo skuteczna i pełnowartościowa, jak ta stacjonarna. W internecie możemy znaleźć sporo filmików z nagraną hipnozą, podczas której prowadzący wypowiada różne sugestie, mające wprowadzić słuchacza w stan rozluźnienia. Nie jest to jednak profesjonalna terapia. Pamiętajmy, że efektywna hipnoza online, odbywa się z certyfikowanym terapeutą na żywo. Po prostu łączymy się z nim przez specjalny komunikator. Odległość nie jest żadną przeszkodą. Tak więc jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie są w stanie odbyć sesji na miejscu. Pacjenci głęboko zaburzeni, którzy z racji choroby boją się opuszczać własne mieszkanie, mogą bez trudu korzystać z takiego rozwiązania. Pozostawanie we własnym domu dodatkowo tworzy strefę komfortu, dzięki czemu łatwiej się otworzyć i zrelaksować. Kontakt z psychoterapeutą coraz częściej nawiązuje się właśnie przez internet. Również leczenie za pomocą hipnozy, może odbywać się zdalnie.

Osoby cierpiące z powodu różnych zaburzeń psychicznych, mogą korzystać z różnych form profesjonalnej pomocy. Leczenie farmakologiczne, psychoterapia, hipnoza, muzykoterapia, grupy wsparcia i inne, są stworzone po to, by nieść pomoc potrzebującym. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają również korzystanie z rożnego typu terapii zdalnie. Są one równie skuteczne jak te tradycyjne i coraz więcej osób korzysta z tej formy