Idealna i wysokogatunkowa koszula męska

Web developer i programista

Idealna i wysokogatunkowa koszula męska

Podstawą każdego stylu eleganckiego faceta jest koszula. Bardzo często zdarza się, że trudno jest znaleźć właściwą, więc warto jest udzielić pewnych wskazówek, jak dobrać tę idealną. Istnieje wiele różnych rodzajów koszul, o różnych stylach, różnych krojach i kołnierzykach, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, który z nich jest dla nas odpowiedni. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem staje się tradycyjna koszula flanelowa, która zdecydowanie pasuje każdemu mężczyźnie.

Jak dobrać odpowiednią koszulę flanelową?

wysokogatunkowa flanelowa koszula męskaAby to zrobić, musimy być świadomi naszego stylu i określenia koloru, w którym korzystnie wyglądamy. Mając to na uwadze, już wtedy wybór rozmiaru, kształtu i koloru staje się łatwiejszy. Ważne jest, aby podkreślić jakość i materiał koszuli, ponieważ styka się ona bezpośrednio z naszą skórą, dlatego najlepsza właśnie będzie wysokogatunkowa flanelowa koszula męska. A o czym należy pamiętać? Wysoki kołnierz jest najbardziej korzystny dla mężczyzn z długimi szyjami, więc jeśli ktoś ma krótką szyję, powinien unikać tego typu kołnierzyków. Rozpinany kołnierz optycznie poszerza twarz, natomiast to właśnie kolor koszuli jest decydujący, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać taki, który pasuje do koloru naszej twarzy lub włosów. By elegancko wyglądać w koszuli flanelowej, należy zawsze mieć wyrównany szew na ramieniu. Koszulę flanelową można nosić do kurtki i marynarki. Pod kurtką dozwolona jest tylko koszula z długim rękawem. Z kolei mankiet trzeba zawiesić jeden centymetr poza rękawem marynarki. Rozmiar w talii jest dobry, jeśli koszula nie jest dla nas ciasna. Zawsze zalecana jest pod spód koszulka z krótkim rękawem i dekoltem w szpic. Unikaj noszenia koszulek. Do tego typu koszul oczywiście można nosić krawat, ale tylko trzeba pamiętać, aby koszula była z kołnierzem zapinanym na guziki. Bardziej eleganckie są koszule z mniejszym wzorem i bardziej dyskretnym użyciem kolorów, wówczas można użyć wzorzysty krawat. Ważne jest, aby nigdy nie nosić koszuli z krótkim rękawem ani krawata pod garniturem. W środowisku biurowym krótki rękaw można zastąpić ładnie złożonym długim rękawem, a w tym stylu koszula flanelowa doskonale się nadaje.

Są to podstawowe zasady, które dotyczą noszenia koszul, nie tylko tych wysokogatunkowych, flanelowych, chociaż to głównie na nich się skupiono w tym artykule. Warto dodać o tym, że koszula flanelowa pasuje na każdą okazję i może być noszona na luzie, a także w sposób o wiele bardziej elegancki. Niewątpliwie jest wygodna, więc dobrze by było, aby każdy mężczyzna posiadał taką w swojej garderobie.