Jak dbać o ucho po przekłuwaniu?

Web developer i programista

Jak dbać o ucho po przekłuwaniu?

Od dawien dawna przekuwanie uszu jest bardzo modne, bo dzięki temu najpierw dziewczynki, a potem zaś kobiety mogą nosić zdobiącą biżuterie, jaką są kolczyki. Szczególnie w bardzo młodym wieku przekuwanie uszu jest bardzo popularne. W związku z tym, że jest to związane z naruszeniem ciągłości skóry uszu oraz kontaktem z krwią. Nietrudno jest wtedy o zakażenie, dlatego też przekuwanie uszu powinno odbywać się w warunkach bardzo higienicznych.

Higieniczne przekłuwanie uszu tylko u kosmetyczki

higieniczne przekłuwanie uszu w poznaniuDecydując się na przekłucie uszu, aby móc nosić kolczyki, nie wolno tego robić na własną rękę, ponieważ możemy nabawić się nie lada nieprzyjemności. Najlepiej jest zapisać siebie lub dziecko do kosmetyczki, która dysponuje nowoczesnym sprzętem do przekłuwania uszu. Znamy doskonale te specjalne pistoleciki, które się stosuje w sposób dynamiczny. Dziś mamy jednak urządzenia, które o wiele lepiej działają i są do tego mniej bolesne i mniej ogłuszające. Również gojenie się ucha po tym zabiegu staje się szybsze. Higieniczne przekłuwanie uszu w Poznaniu jest robione przez przeszkolone kosmetyczki, które maja dobre podejście do młodych klientek, czyli dziewczynek. Dzięki temu etap przekuwania nie staje się aż tak bardzo dramatyczny, a wręcz jest całkiem przyjemny. Dziecko może sobie wybrać kolczyki takie, jak chce. jest to biżuteria, która jest całkowicie hipoalergiczna. Nie uczula, dzięki czemu rana po przekłuciu dobrze się goi. Zaletą higienicznego przekłuwania uszu jest sterylność, ponieważ cały proces odbywa się bezdotykowo, przez co baterie nie mają szans przedostać się do miejsca, w którym nastąpił zabieg. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym pielęgnowaniu przekłutych uszu w warunkach domowych. Ważne jest to, ażeby zawsze mieć czyste ręce, szczególnie gdy często uszy są dotykane. Uszy też trzeba przemywać specyfikiem zaleconym przez kosmetyczkę. Trzeba uważać podczas mycia głowy. Należy również pamiętać, ażeby absolutnie nie wyciągać kolczyków z ucha, ponieważ wtedy rana się zabliźni i nie będzie szans na założenie na nowo kolczyków – przekłuwać trzeba będzie po raz kolejny.

Zarówno podczas zabiegu higienicznego przekłuwania uszu, jak i podczas gojenia, miejsce to musi być czyste. Nie wolno dopuścić, by dostał tam się brud. Dobrze jest je osuszać suszarką po myciu, bo wtedy rana lepiej się zagoi. Przekłuwanie uszu samo w sobie nie jest przyjemne, ale też nie jest tak bardzo bolesne. Wszystko zależy od poziomu bólu danej osoby. Są osoby, które robią to z przyjemnością decydując się nawet na kolejne kolczyki w innych miejscach ucha.