Jak nalicza się vat za towary z Chin?

Web developer i programista

Jak nalicza się vat za towary z Chin?

W obecnych czasach kupowanie różnych produktów w krajach azjatyckich stało się niezwykle popularne. Ze względu na bardzo niskie koszty produkcji w tych krajach, można tam zakupić towar w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego też wymiana towarów pomiędzy krajami takich jak Chiny a krajami europejskimi, jest obecnie bardzo ożywiona.

Jak tanio importować towary z Chin?

import towarów z chin do polskiKupowanie różnych produktów w krajach azjatyckich, takich jak na przykład Chiny stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Koszty produkcji w Chinach są bowiem bardzo niskie, przez co końcowa cena towaru jest znacznie niższa. W Chinach kupują zarówno osoby prywatne, jak również i firmy, które sprzedają później na rodzimym rynku zakupione w Chinach produkty pod własną marka. Oczywiście, tani import towarów z chin do polski jest możliwy tylko w takim wypadku, gdy znamy przepisy dotyczące podatku Vat przy sprowadzaniu towarów z zagranicy. Jeżeli nie będziemy odpowiednio w tym temacie obeznani może się okazać, że koszty opłaty celnej sprawią, że sprowadzanie towarów z Chin będą nieopłacalne dla naszego przedsiębiorstwa. Dlatego też, planując rozpoczęcie cyklicznego sprawdzania towarów z krajów azjatyckich warto zapoznać się z tym, czym jest uproszczona procedur importu towarów i jak ją stosować w praktyce. Jest to bowiem jedyny sposób dla przedsiębiorców na bardzo korzystne dla nich sprowadzanie towarów z krajów azjatyckich. Oprócz tego warto pamiętać o właściwym zorganizowaniu transportu zakupionych w tamtych krajach towarów. Obecnie do wyboru są tak naprawdę jedynie dwa sposobu transportu -transport mroki jak i lotniczy. Transport samochodowy w tym wypadku nie wchodzi w grę, ze względu na niski tonaż samochodów transportowych jak również czas trwania takiego transportu. Obydwa wymienione sposoby transportu maja swoje niewątpliwe wady jak i zalety, przy czym transport morski jest ceniony przede wszystkim ze względu na możliwość jednorazowego sprowadzenia dużych ilości towarów, a lotniczy ze względu na szybkość. Wybór odpowiednej metody transportu powinien wiec zależeć od ilości towarów, które zakupiliśmy i od czasu na jego dotarcie do punktów sprzedaży w Europie. Sprawe znacznie ułatwi znalezienie odpowiedniego przewoźnika, który ułatwi nam cała procedurę.

W obecnych czasach bardzo popularne stało się sprowadzanie różnych produktów z Chin. Można tam bowiem kupić produkty w niższej cenie, nie odbiegające mocno jakością od produktów europejskich czy amerykańskich. Bardzo ważne jest jednak aby dobrze zorganizować transport zakupionych tam towarów.