Jak promować siebie na Linkedin?

Web developer i programista

Jak promować siebie na Linkedin?

 

LinkedIn to portal, który od paru lat istnieje w Polsce. Zawsze będę powtarzał, że trzeba chwytać się przeróżnych działań i możliwości reklamowych po to, aby móc faktycznie promować swój biznes jak najlepiej. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto pamiętać, czym jest Linkedin i dzisiaj właśnie będziemy o tym rozmawiać. Głównie dlatego, że można bez problemów skorzystać z licznych możliwości marketingowych, jakie portal daje.

Zakładanie konta na Linkedin

promocja na linkedin - konto firmoweKonto firmowe na Linkedin to tak naprawdę szeroka skarbnica wiedzy dotycząca właśnie przedsiębiorców, osób zaangażowanych w różne ciekawe projekty oraz tych, którzy usilnie poszukują pracy. Wiele dostępnych rozwiązań dotyczących promowania własnej firmy to przede wszystkim dla przedsiębiorców ułatwienie na samym początku prowadzenia własnej firmy, bowiem wtedy jest czas, aby zyskać na rozpoznawalności. Po pierwsze trzeba podać adres e-mail, najlepiej firmowy, który będzie służył do logowania na konto. Jeśli kogoś interesuje promocja na linkedin – konto firmowe to niezbędna rzecz. Ten temat na pewno będzie się rozwijał, ale na tę chwilę sama rejestracja nowego konta nie powinna zajmować więcej niż kilka sekund. Później dopiero czeka klienta sporo pracy, która będzie polegała przede wszystkim na odpowiedniej optymalizacji swojego konta, czyli tak naprawdę wizytówki firmy. Może dlatego właśnie chciałbym powiedzieć, że w przypadku konta na LinkedIn sprawa wygląda tak, że trzeba przygotować się na różne opcje. Jeśli ktoś bierze pod uwagę promowanie swojego biznesu właśnie tam to jak dla mnie robi dobrze. Jak ktoś potrafi i odnajduje się w dziedzinie, jaką jest social media to na pewno będzie wiedział co ma robić. Jeśli dla kogoś jest to jednak pierwsza przygoda z takim rodzajem działalności to na pewno trzeba będzie sięgnąć po różne poradniki. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że w przypadku konta na portalu LinkedIn jest także wiele ułatwień, dzięki czemu pracownik jest przerpowadzany niemal za rękę przez cały proces konfiguracji swojego nowego profilu.

Dzięki temu też z łatwością można skorzystać z takich opcji. Jeśli tak to ma wyglądać, to jestem jak najbardziej za tym, aby w Polsce coraz większą liczba przedsiębiorców korzystała z takich narzędzi. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że zakładałem wizytówkę w LinkedIn po raz pierwszy parę lat temu i już wtedy to zadanie było naprawdę bardzo łatwe. Teraz na pewno jest jeszcze prostsze, więc nie ma co się nad tym zastanawiać, trzeba zacząć działać.