Jak wygląda proces polerowania reflektora?

Web developer i programista

Jak wygląda proces polerowania reflektora?

Po drogach publicznych przemieszcza się coraz większa liczba pojazdów. Zadaniem kierowcy jest zapewnienie takiego stanu technicznego auta żeby było ono bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu. W tym celu przynajmniej raz w roku wykonywany musi być przegląd pojazdu przez autoryzowaną stację kontroli. Dodatkowo rolą kierującego są bieżące przeglądy oraz konserwacja pojazdu. Dotyczy to wszystkich najważniejszych podzespołów oraz układów.

Jak profesjonalnie wypolerować reflektory samochodowe?

polerowanie lampWarto stosować się do zaleceń producenta, który określa w jakich interwałach czasowych powinny być wykonywane określone czynności. Niemniej jednak niektóre elementy pojazdu ulegają zużyciu w skutek czynników środowiskowych. Jako przykład można podać chociażby opady, promieniowanie słoneczne czy skrajne temperatury. Wszystko to może przyspieszyć starzenie elementów takich jak na przykład reflektory. Obecnie lampy samochodowe są wykonywane przede wszystkim z tworzyw sztucznych, które są wyjątkowo podatne na wyżej opisane czynniki. Może to prowadzić do ich zmatowienia co zmniejsza generowany strumień świetlny oraz rozprasza go pod innym kątem. To z kolei pogarsza widoczność na drodze szczególnie po zmroku oraz podczas słabych warunków atmosferycznych. Na szczęście dostępne są obecnie zabiegi pozwalające przywrócić stan wyjściowy reflektorów. Do jednych z najpopularniejszych i najskuteczniejszych czynności należy polerowanie lamp, które powinno być przeprowadzone przez specjalistyczną firmę. Jej pracownicy są przeszkoleni w odpowiednim wykonywaniu poszczególnych procesów, które składają się na efekt końcowy. Pierwszym etapem jest zabezpieczenie powierzchni wkoło reflektora. Do tego celu wykorzystywane są specjalistyczne taśmy, które pozwalają dokładnie zakleić przestrzeń wokół lampy. Kolejnym etapem jest mycie reflektorów w celu przygotowania powierzchni do polerowania. Rolą firmy wykonującej usługę jest dobranie odpowiedniego papieru do szlifowania. Najczęściej są wykorzystywane papiery o gradacji 800, 1200, 2000 i 2500.

Na koniec można użyć papieru o gradacji 3000. Ostatnim krokiem jest polerowanie reflektorów przy użyciu specjalnej maszyny. Zapewnia ona wysokie obroty głowicy co pozwala osiągnąć założony efekt. Ważnym zagadnieniem jest również dobór końcówki przy pomocy której odbywa się proces polerowania. Ostatnim etapem po przeprowadzonym procesie jest zabezpieczenie lampy po regeneracji. Należy w tym celu zastosować specjalny środek posiadający odpowiednie właściwości. Tych na rynku nie brakuje. Jak widać cały proces jest wieloetapowy. Każdy z poszczególnych etapów musi być wykonany w sposób profesjonalny.