Jak wykorzystuję siatkę plecioną?

Web developer i programista

Jak wykorzystuję siatkę plecioną?

Jestem właścicielem domu i posesji znajdującego się na wiosce, więc różne rozwiązania umożliwiające mi ogrodzenie poszczególnych części takiej posesji mają duże znaczenie. Oczywiście w różnych miejscach wykorzystuje różne rozwiązania w zależności od ich przeznaczenia, a także moich upodobań. Większość złożonych ogrodzeń ma jednak pewne cechy wspólne. Można je poznać, interesując się na przykład siatkami plecionymi. Zainteresowałem się nimi już dawno temu i stopniowo kupuje kolejne egzemplarze po to, aby realizować swoje plany.

Co muszę wiedzieć o siatce plecionej?

wytrzymała siatka plecionaZanim dokonam zakupu czegoś takiego, potrzebuje jednak wielu informacji, ponieważ siatka jest produktem, który nie zmieni swoich właściwości nawet wyjątkowo trudnych warunkach. Przez producenta siatek problem związany z wilgocią pochodzącą na przykład z opadów atmosferycznych został skutecznie rozwiązany i to na wiele różnych sposobów, bo również pod tym względem siatki mogą różnić się od siebie. Wytrzymała siatka pleciona nadaje się idealnie między innymi do tego, aby stworzyć z jej pomocą wybiegi dla zwierząt i to o różnych rozmiarach. W pierwszej kolejności zwracam uwagę na wysokość takiej siatki, ponieważ właściwa decyzja gwarantuje, że zwierzęta nie będą w stanie się stamtąd wydostać. Szczególnie w przypadku tych mniejszych kolosalne znaczenie ma również rozłożenie poszczególnych elementów siatki, ponieważ wtedy tak zwane oczka nie powinny być duże. Przekonałem się już wielokrotnie, że w czasie zakładania trzeba taką siatkę porządnie naciągnąć, ponieważ wtedy będzie ona zachowywała swój kształt bez względu na postępowanie zwierząt, które się za nią znajdują. W przypadku siatki, z którą będą miały kontakt zwierzęta, lepiej będzie zdecydować się na wersję ocynkowaną. Do ogrodu warzywnego wybrałem natomiast siatkę zdecydowanie niższą i pokrytą tworzywem PCV, ponieważ doskonale się prezentuje. Pokryta czymś takim siatka może być nawet przysypana ziemią. Wtedy psy się nie podkopują.

Dzięki siatkom plecionym jestem w stanie przy niewielkim budżecie ogrodzić dosłownie całą posesję. Przy planowaniu takiego właśnie przedsięwzięcia koniecznie muszę wziąć pod uwagę koszty związane z koniecznością zakupu słupków o odpowiedniej wysokości. To jednak nie wszystko, bo przy takim ogrodzeniu będą potrzebne również furtki i bramy. Siatka może być dodatkowo wzmocniona przez producenta specjalnymi drutami. Sprawiają one, że montaż czegoś takiego może trwać naprawdę krótko nawet przy pracy na dużej powierzchni. Siatkę pochodzącą z różnych rolek można łatwo łączyć.