Jak zwiększyć wydajności instalacji ppoż?

Web developer i programista

Jak zwiększyć wydajności instalacji ppoż?

Każdy budynek użyteczności publicznej, który znajduje się w zbyt dużej odległości od hydrantów miejskich, musi być wyposażony w pomieszczenie znane jako pompownia ppoż. W takim pomieszczeniu musi znajdować się zestaw hydrantów, umożlwiających podłączenie sprzętu gaśniczego. Oczywiście, zwykle hydranty wodociągowe musza być odpowiednio dostosowane do celów przeciwpożarowych.

Do czego wykorzystuje się zestawy hydroforowe?

zestaw ppoż hydroforowyKażdy obiekt użyteczności publicznej, który znajduje się w zbyt dużej odległości od miejskich hydrantów ulicznych, musi być wyposażony w tak zwaną pompownie ppoż. Jest to specjalne pomieszczenie, w którym strażacy będą mogli podłączyć używany przez siebie sprzęt gaśniczy, jeżeli nie ma takiej możliwości na zewnątrz budynku. Oczywiście jednak, pomieszczenie przeznaczone na pompownię ppoż powinno być odpowiednio dostosowane. Przede wszystkim powinny się w nim znajdować co najmniej dwa hydranty mające funkcje hydrantów przeciwpożarowych. Dlatego też typowe hydranty wodociągowe musza być odpowiednio dostosowane do tych celów, gdyż ciśnienie w nich jest zdecydowanie zbyt niskie, aby zasilać sprzęt gaśniczy. W tym celu warto się wyposażyć w zestaw ppoż hydroforowy. Jest to zestaw specjalnych pomp, które są w stanie znacznie podbić ciśnienie w standardowych zaworach przeciwpożarowych, tak, by mogły one pełnić funkcje hydrantów przeciwpożarowych. Oczywiście, wybierając odpowiedni zestaw hydroforowy należy pamiętać o tym, ze powinien on spełniać pewne, ściśle określone cechy. Powinien wiec on składać się z kilku pomp, które będą ze sobą połączone najwyższej jakości armatura – jest to bardzo ważne aby były one w stanie znieść nagły wzrost ciśnienia przepływu. Również same pompy będące częścią zestawu hydroforowego powinny się wyróżniać jak najlepszą jakością wykonania. Dobrze by były one stworzone z najwyższej jakości stalowych profili nośnych, dających im odporność na korozję, jak również wzrost ciśnienia w trakcie pracy tych pomp. Należy pamiętać o tym, że pompy te powinny także w stanie znieść nagły wzrost temperatur do poziomu ekstremalnego, typowy przecież dla szalejącego pożaru. Zestaw hydroforowy spełniający wszystkie te cechy z pewnością dobrze będzie pełnił swoje funkcje.

Każdy budynek użyteczności publicznej  powinien być odpowiednio przygotowany na wybuch ewentualnego pożaru. Jest to bardzo ważne w kontekście użytkowników danego budynku. W każdym takim budynku powinna się wiec znajdować pompownia ppoż, w której można podłączyć odpowiedni sprzęt gaśniczy.