Jaką metodę usuwania kleju po parkiecie wybrać?

Web developer i programista

Jaką metodę usuwania kleju po parkiecie wybrać?

Jak usunąć klej po parkiecie lub winylową wykładzinę podłogową przyklejoną do drewna? Po pierwsze, odklej wystarczająco dużo pokrycia w rogu, aby można było ocenić, w jaki sposób podłoga wygląda pod spodem. Wytnij w winylu w około 6-calowych pasków. W odróżnieniu od podkładu ze sklejki, musimy być bardzo ostrożni, gdy będziemy skrobać. Nie chcemy zrujnować tego pięknego drewna poniżej.

Jak nie zniszczyć podłogi szybko usuwając klej

szybkie usuwanie kleju po parkiecieAby zrobić to ostrożnie, ustaw ostrze noża użytkowego na tyle głęboko, aby przebić się przez linoleum lub winyl. Podgrzej linoleum za pomocą pistoletu grzejnego, a następnie wsuń je i klej do góry, gdy klej jest jeszcze miękki. Zeskrobać jak najwięcej kleju, jak można, będąc jednocześnie ostrożny, aby nie wyżłobić podłogi. Po oczyszczeniu podłogi należy ją odnowić. Klej może być trudny do usunięcia. Skontaktuj się z profesjonalistą, aby ci pomógł! Jak usunąć linoleum lub klej po parkiecie z betonu? Jest to prawdopodobnie najprostszy rodzaj podłoża, z którego można zdjąć linoleum lub winyl, ale nadal nie jest to piknik. Przetnij go na paski o szerokości około 6 cali. Podnieś paski, aby odsłonić klej i linoleum. Jeśli jest to trudne, spróbuj użyć pistoletu do podgrzewania, aby zmiękczyć klej, a następnie wyciągnij go. Pozostały klej można zeskrobać skrobakiem do podłogi lub namoczyć na noc wodą z mydłem do naczyń, które pomaga zmiękczyć klej. Ponownie, użyj skrobaka do usuwania kleju z linoleum. Jedną z najczęściej spotykanych alternatyw dla usuwania starych podłóg z linoleum lub winylu jest możliwie szybkie usuwanie kleju po parkiecie. Jeśli istniejąca podłoga jest nadal gładka lub może być wygładzona kilkoma łatami, wówczas nowa podłoga może być położona bezpośrednio na starej podłodze winylowej lub linoleum. Jeśli wolisz umieścić nowy typ podłogi na wierzchu linoleum lub podłogi winylowej, masz dwie opcje. W jednym przypadku, warstwa 1/4-calowej sklejki jest ułożona na starej podłodze, aby zapewnić gładką podstawę, a następnie nowa podłoga sprężysta jest umieszczona na górze. Następnie spróbuj zeskrobać podłogę i warstwa kleju powinna zejść bez większego wysiłku. Pamiętaj przy tym o zachowaniu czystości.

 

Drugą opcją jest umieszczenie starej podłogi na powierzchni  z betonu samopoziomującego, która ma około 1/8 cala grubości po wyschnięciu. Nowa podłoga jest umieszczona na tym. Przy dodawaniu nowej podłogi, szczególnie przy dodawaniu sklejki lub betonu samopoziomującego, należy wziąć pod uwagę, że proces ten spowoduje zauważalne podniesienie podłogi.