Jaką odzież wybrać dla niemowlaka?

Web developer i programista

Jaką odzież wybrać dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem odpowiednich dla swojej pociechy ubranek, by były one nie tylko praktyczne, zapewniały ciepło i wygodę, ale także miały ciekawy wygląd. Odpowiednio dobrana garderoba w wyprawce zapewni komfort na wiele miesięcy, niezależnie od sezonu. Najlepiej uzupełnić ją kompleksowo, by zaoszczędzić sobie czasu na przyszłość.

Duży wybór odzieży niemowlęcej

sprawdzony producent odzieży niemowlęcejWybierając odpowiednią odzież dla noworodków i niemowląt warto zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie, które ułatwią i przyspieszą selekcję. Oprócz wygody i komfortu noszenia odzież powinny wyróżniać odpowiednie atesty i certyfikaty, np. instytutów i towarzystw pediatrycznych, a także dermatologów. Skóra niemowlaka jest najbardziej narażona na czynniki drażniące, odparzenia i podrażnienia powstałe w wyniku np. gryzących tkanin, dlatego priorytetem jest znalezienie takich, które będą hipoalergiczne, przyjemne w dotyku i nie podrażnią dziecka. Oprócz tego, liczy się odpowiedni dobór ubranek pod kątem pełnionej przez nie funkcji. Na każdą porę roku należy dobrać inne elementy garderoby. Sprawdzony producent odzieży niemowlęcej zapewni komfortowy dla dziecka materiał ubranek, dzięki czemu nie zniszczą się one nawet pod wpływem prania czy prasowania w wysokich temperaturach. Do wyboru są miękkie śpioszki welurowe, bawełniane, z domieszką lnu i dzianiny frotte. W przypadku małych dzieci na zimę najlepiej sprawdzą się jednoczęściowe kombinezony, które zapewnią maksymalne ciepło, również podczas leżenia w wózku. Na co dzień warto zaopatrzyć się w rozpinane w dolnych częściach body i pajace, które będą praktycznym rozwiązaniem przy zmianie pieluszki. Nie bez powodu są one najczęściej wybierane przez matki po urodzeniu dziecka – wygodne zapięcie zaoszczędza mnóstwo czasu w trakcie codziennych czynności. Dzięki niemu będziemy mogli wyjąć zużytą pieluchę i założyć nową bez konieczności rozbierania dziecka. Wygodną opcją jest też rozpięcie na całej linii śpiochów, dzięki czemu do karmienia maleństwa wystarczy rozpiąć kilka pierwszych guzików i podłożyć pod bródkę tetrową pieluchę chroniącą przed ulewaniem.

Warto przemyśleć wybór odzieży dla najmłodszej pociechy nie tylko pod kątem wizualnym, ale też istotnej praktyczności. Ubranka niemowlęce trzeba często zmieniać, więc im większy ich zapas w szafie od początku, tym lepiej dla rodziców i dla dziecka. Na pewno warto też rozważyć zakup całego zestawu ubranek na wiele sezonów w różnych rozmiarach, bo dziecko w tym okresie szybko rośnie. Bez względu na to, czy wybierzemy body, śpiochy, czy pajace – ważne, by były one sprawdzonym i wygodnym rozwiązaniem.