Jakie cechy powiniem mieć logopeda?

Logopedia to stosunkowo młoda dziedzina nauki, ale prężnie rozwijająca się. W ostatniej dekadzie  można zauważyć gwałtownie powiększającą się liczbę specjalistów. Powstało także mnóstwo ośrodków kształcących logopedów. Na terapię chodzą już nie tylko dzieci z wadami wymowy lub innymi zaburzeniami, ale także dorośli. jednak problem ten występuje gównie u dzieci. Mam uroczą córeczkę Zosię, która ma problem z jąkaniem.

Pilnie potrzebny logopeda dla córki Zosi

doświadczony logopeda dziecięcy gdańskZosia chodzi do przedszkola, jest bardzo komunikatywna i rezolutna. Bardzo dużo mówi, lubi opowiadać bajki, zadaje mnóstwo pytań. Ostatnio zaczęła się jednak jąkać. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Po rozmowie z wychowawczynią w przedszkolu dowiedziałam się, że Zośka nie ma żadnych problemów, bawi się ze wszystkimi i jest bardzo lubiana. Jąkanie musiało mieć jakieś inne podłoże. Wychowawczyni doradziła nam, że Zosi może pomóc doświadczony logopeda dziecięcy gdańsk to urocze miasto gdzie mieszkamy. Okazało się, że w Gdańsku jest kilka poradni logopedycznych. Zapisałam córkę na wizytę u logopedy, który miała bardzo dobre opinie. Trochę się denerwowałam przed pierwszą wizytą ale byłam przy tym pełna nadziei, że to może Zosi. Pierwsza wizyta była bardzo udana. Logopeda nawiązał bardzo dobry kontakt terapeutyczny z Zosia. Był komunikatywny i wzbudził zaufanie, córka od razu go polubiła. Zajęcia logopedyczne mogą odbywać się w grupie albo indywidualnie. Zapisałam Zośkę na zajęcia grupowe żeby miała kontakt z innymi dziećmi. Była to mała grupka czworga dzieci.Zajęcia prowadził logopeda, u którego byłyśmy na pierwszej, rozpoznawczej wizycie. Program zajęć logopedycznych skierowany był do dzieci 3-4 lata i stanowił formę zajęć grupowych. Realizowany był w postaci ćwiczeń i ciekawych zabaw. Zosia bardzo lubiła chodzić na te zajęcia. Ćwiczyła swoja wymowę a przy okazji bardzo się bawiła. Po miesiącu zajęć logopedycznych córka mniej się jąkała i mówiła już całe zdanie bez zająknięcia. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. Logopeda powiedział, że są duże szanse, że Zosia całkiem przestanie się jąkać.

Logopeda to terapeuta zajmujący się pomocą dla dzieci, młodzieży, z takimi zaburzeniami wymowy, jak np. seplenienie, rotacyzm, jąkanie, terapią dzieci z niedosłuchem, rozszczepem i upośledzeniami w różnym stopniu. Po doświadczeniach z córką wiem, że pomoc i praca pacjenta z logopedą jest naprawdę pomocna. Logopeda może prowadzić z dzieckiem zajęcia logopedyczne w zakresie stymulacji rozwoju mowy i eliminowania jej zaburzeń.