Jakie filtry znajdziemy w ofercie dobrego producenta?

Web developer i programista

Jakie filtry znajdziemy w ofercie dobrego producenta?

Prowadzenie działalności gospodarczej z pewnością nie należy do prostych zadań. Chyba najtrudniejszym elementem z tych wszystkich jest dopasowanie swojej oferty do potrzeb rynku. W przypadku firmy zajmującej się produkcją filtrów przemysłowych sprawa nie jest tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Jest tak, ponieważ to bardzo specyficzna branża. Ze względu na stosunkowo małą wartość jednego wyrobu firma musi mieć bardzo szeroką ofertę. Dzięki temu u dobrego producenta jesteśmy w stanie kupić wiele ciekawych wyrobów.

Oferta producenta filtrów do powietrza

polski producent filtrów powietrzaPodstawową grupą filtrów powietrza produkowanych przez zakłady przemysłowe to separatory wstępne. Wyróżniają się one stosunkowo niewielką skutecznością działania, ponieważ wyłapują maksymalnie osiemdziesiąt pięć procent znajdujących się w otoczeniu zanieczyszczeń. Ich stosowanie jest jednak konieczne, szczególnie w tych miejscach, gdzie w ośrodku roboczym – którym w tym przypadku jest oczywiście powietrze – unosi się dużo zanieczyszczeń. Wtedy takie separatory mają za zadanie zatrzymać większe cząstki i uniemożliwić im przepływ do dalszej części przewodów wentylacyjnych. Do tej grupy zalicza się wszystkie filtry tkaninowe takie jak separatory kieszeniowe oraz maty i tkaniny filtracyjne. Oprócz tego typu wyrobów polski producent filtrów powietrza oferuje często także separatory o dużej lub bardzo dużej skuteczności. Do pierwszej wspomnianej grupy można zakwalifikować wszystkie wyroby do końcowego oczyszczania powietrza. Nierzadko montowane są one w centralach wentylacyjnych, ponieważ swoim wyglądem przypominają funkcjonalne pudełko – inaczej zwane kasetą – którą łatwo zamontować w odpowiednim miejscu maszyny. Do ostatniej grupy produktów zaliczamy filtry o niemal stuprocentowej skuteczności. Wśród nich są między innymi separatory ULPA i HEPA. Do ich produkcji wykorzystuje się zupełnie inne technologie niż tworząc wcześniej wymienione modele, ponieważ oprócz cząstek kurzu i pyłu wychwytują one także wirusy i bakterie. Dlatego wykorzystywane są w szpitalach, laboratoriach i innych tego typu miejscach.

W przypadku przemysłowych filtrów powietrza często zdarza się tak, że konieczne jest wykonanie konkretnych produktów na specjalne zamówienie producenta. Dostępne na rynku produkty nie spełniają bowiem wymagań specyfikacji technicznej opracowanej przez producenta sprzętu. Na szczęście zakłady produkcyjne są otwarte na tego typu zamówienia i chętnie się ich podejmują. Dzięki temu można zamówić dokładnie takie filtry, jakie są niezbędne w danym urządzeniu.