Jakie iglaki płożące będą dobre na działkę?

Web developer i programista

Jakie iglaki płożące będą dobre na działkę?

 

Jeśli chcemy zadbać o piękną i estetyczną działkę, na której dominować będą rośliny iglaste oraz trawnik, powinniśmy zainwestować w krzewy, które będą rozwijać się poziomo. Są to drzewa płożące, które bardzo szybko mogą rosnąć. Trzeba je regulować, nawadniać oraz nawozić, jednakże warto bo naprawdę elegancko urozmaicają ogródek ozdobny. Dostępnych jest bardzo wiele gatunków tych krzewów. warto jest więc omówić kilka z nich.

Najciekawsze gatunki iglaków płożących

iglaki płożące szybko rosnąceSpośród wszystkich gatunków iglaków płożących, chyba najbardziej popularny jest jałowiec. Tego typu krzew posiada kilkanaście odmian, które różnią się kolorystyką. Może mieć odcień nieco jaśniejszy, ciemnozielony, a także podchodzący w kolor błękitno-niebieski. Nie zajmuje on znacznych wysokości, bo dochodzi do rozmiaru pięćdziesięciu centymetrów. Inaczej jest z jego szerokością. Tego typu iglaki płożące szybko rosnące mogą osiągać szerokości nawet do trzech metrów. Dotyczy to jednak tylko kilku odmian, bo jałowce z reguły rozwijają się na szerokość półtora metra. Jałowce można sadzić w okolicach skalniaków, w środowisku pojedynczych głazów, a także tam, gdzie są trawniki lub powierzchnie z drobnymi kamyczkami. Idealnie nadają się także w pobliżu schodów oraz tarasów. Innym gatunkiem iglaka płożącego będzie kosodrzewina. Kosodrzewinę znamy z terenów górskich, jednakże jest ona również popularna, jako iglak ozdobny, który rośnie bardzo szybko na ogródkach działkowych. Podobnie, jak jałowiec rośnie na wysokość pięćdziesięciu centymetrów, jednak może rozrastać się nieco szerzej, bo na odległość aż czterech metrów. jest więc to idealne rozwiązanie na działki, które są większych rozmiarów. Posiada srebrzyste bądź też ciemnozielone igły w zależności od odmiany. Równie dobrym sposobem zagospodarowania ogrodu ozdobnego jest posadzenie świerku nadającego się również do ogrodów dużych. na koniec warto wymienić iglaka płożącego, jakim jest cis pospolity. Od pozostałych różni się tym, że ma nieco delikatniejsze igły w kolorze żółto-złocistym. Nie jest on wymagający, więc można go posadzić w miejscach zacienionych lub półzacienionych i w słabszej glebie. Na pewno będzie szybko się rozwijał.

Oto przykłady kilku iglaków płożących szybko rosnących, które są najbardziej popularnymi krzewami iglastymi na działkach ogrodowych. Oprócz tech istnieje jeszcze wiele gatunków z różnymi odmianami, które stanowią piękną ozdobę każdego ogrodu. Decydując się na ogród iglasty nie może więc zabraknąć iglaków płożących, które doskonale komponują się z tradycyjnymi drzewkami iglastymi.