Jakie zabiegi wykonuje się przy stomatologi estetycznej?

Web developer i programista

Jakie zabiegi wykonuje się przy stomatologi estetycznej?

Od kilku lat zajmuje się poprawianiem swojego wyglądu. Zaczęłam od zrobienia sobie biustu i usunięcia cellulitu i tłuszczu z brzucha. Teraz miałam zamiar zrobić sobie powiększanie ust, ale po przyjrzeniu się swojej twarzy uznałam, że ważniejsze jest aby zrobić sobie zęby. Nie podobało mi się kilka przebarwień i dość szary odcień zębów. W dodatku część z nich wydawała się krzywa, ale ortodonta powiedział, że odchyły są zbyt małe na założenie aparatu nazębnego. Z pomocą przyszła mi dopiero stomatologia estetyczna, którą się zainteresowałam. 

Zdecydowałam się skorzystać ze stomatologi estetycznej

stomatologia estetycznaDowiedziałam się, że stomatologia estetyczna zajmuje się nie tylko upiększaniem stanu uzębienia. Część zabiegów wykonywana w ramach stomatologii estetycznej może przyczynić się do dobrego stanu zdrowia zębów. Na przykład zabieg usuwania kamienia nazębnego może przyczynić się do zapobiegania powstawania zapalenia dziąseł i lepszego stanu korzeni zębowych. W przypadku, kiedy ktoś ma bardzo dużo kamienia nazębnego po zabiegu jego usunięcia zaleca się wykonanie piaskowania, czyli zabiegu, który pozwala usunąć kamień zębowy znajdujący się w najgłębszych zakamarkach. Ciekawą propozycją stomatologi estetycznej są także zabiegi wybielania zębów i usuwania przebarwień. W zależności od stanu zębów oraz głębokości i ilości przebarwień zaleca się wykonanie wybielania różnymi sposobami. Najpopularniejszym z nich jest wybielania lampą z promieniami UV. Jest to najszybszy sposób na wykonanie wybielania, gdyż można dzięki niemu osiągnąć efekt śnieżnobiałych zębów już po jednym zabiegu. Trochę dłuższej należy stosować wybielające nakładki na zęby. Jednakże efekt po stosowaniu nakładek utrzymuje się zdecydowanie dłużej, a zabieg jest bezpieczniejszy dla zdrowia. Takie wybielanie można stosować miejscowo lub na całe uzębienie. Popularny w stomatologi estetycznej jest także zabieg zakładania licówek, które wyrównują uzębienie i nadają mu odpowiedni, pożądany kształt. Udało mi się znaleźć odpowiednią klinikę w której upiększyłam swoje zęby.

Byłam z niej bardzo zadowolona, ponieważ stomatolog polecił mi najlepsze dla mnie zabiegi i sposoby na ich wykonanie. Szybko i sprawnie poprawiłam stan swojego uzębienia, a przy tym przyczyniłam się do zdrowia zębów i dziąseł. Teraz mogę cieszyć się śnieżnobiałym i zdrowym uśmiechem. Przy tym należy pamiętać, że większość zabiegów stomatologii estetycznej mogą być wykonywane dopiero po ukończeniu 16 roku życia przez pacjenta. Dobrą wiadomością jest to, że takie zabiegi są wykonywane w dość przystępnych cenach.