Jeśli rejs jachtem to tylko po Chorwacji

Web developer i programista

Jeśli rejs jachtem to tylko po Chorwacji

Które miejsce w Europie jest najlepsze do pływania jachtami? Każdy miłośnik takiego sposobu na spędzanie wolnego czasu wskaże pewnie zupełnie inny region Europy. Jednak zdecydowana większość pokaże na mapie tylko jedno miejsce – Chorwację. Kraj ten od wielu lat cieszy się stale rosnącą popularnością wśród polskich turystów. Powstały nawet biura podróży wyspecjalizowane w organizowaniu wakacji w Chorwacji. Jeśli ktoś chce wybrać się w rejs jachtem po raz pierwszy to zdecydowanie powinien zacząć od odwiedzenia Chorwacji.

Rejs warto zacząć od Chorwacji południowej

rejsy po adriatyku - chorwacja południowaDla tych, którzy oprócz rejsu oczekują jeszcze gorącego klimatu, szczególnie warta polecenia jest Chorwacja południowa. Miasta takie jak Dubrownik, Split czy Makarska są położone najdalej na południe i jest w nich latem naprawdę gorąco. Dlatego właśnie mariny położone w tych chorwackich miastach każdego roku są przez turystów oblegane. Nasze krajowe biura podróży oferują prywatne i zorganizowane rejsy po Adriatyku – Chorwacja południowa jest właśnie tym miejscem, w którym takie rejsy zaczynają się najczęściej. W tej części kontynentu europejskiego latem panuje iście afrykański klimat. Można więc wyczarterować jacht ze sternikiem i płynąć całe chorwackie wybrzeże od samego południa do samej północy. Przy czym i tak trzeba będzie tym jachtem wrócić do portu bazowego, z którego jacht wypłynął. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad sposobem na spędzenie wakacji to na pewno rejs jachtem będzie idealnym rozwiązaniem. Wypożyczenie jachtu nawet przez polskie biuro podróży kosztuje całkiem niewiele. Jeśli porównamy koszty wypożyczenia luksusowego jachtu z kosztem wakacji w dobrym chorwackim hotelu to okaże się, że w tym porównaniu korzystniej cenowo wyjdzie wyczarterowanie naprawdę komfortowej jednostki pływającej. Poza tym trzeba mieć jeszcze na uwadze to, że na jachcie jesteśmy jedynie w gronie najbliższych, z którymi wybraliśmy się w rejs. To w dzisiejszych czasach jest dosyć istotne. Jach wynajmuje się z obsługą, a w opcjach droższych można sobie opłacić indywidualnie przygotowywane w trakcie rejsu posiłki.

Najpiękniejszy region Chorwacji to zdecydowanie południe. Makarska i Split to jedne z największych chorwackich miast. Planując wakacyjny wypoczynek można zdecydować się na rejs jachtem po Adriatyku połączony ze zwiedzaniem portowych miejscowości. Chcąc wynająć jacht nie trzeba jechać w tym celu wcześniej do Chorwacji. Wszystko można załatwić za pośrednictwem polskich biur podróży, które organizują takie wakacyjne rejsy.