Kartony do tortów

Web developer i programista

Kartony do tortów

Od jakiegoś czasu prowadzę własną cukiernię, połączoną z piekarnią, w której sprzedaje produkty własnego wyrobu. Dawno temu zauważyłam, że na rynku panuje duże zapotrzebowanie na swojskie, domowe wypieki. Ludzie mają dosyć sztucznych ciast i bułek, które dostępne są w sklepach. Piekarnie cieszą więc od jakiegoś czasu ogromnym zainteresowaniem. Na osiedlu, na którym mieszkam od lat, brakowało dobrej piekarni, dlatego zdecydowałam się na jej otwarcie. Nie bez znaczenie jest też to, że cukiernictwo jest moją wielką pasją.

Odpowiednie opakowania na wypieki

opakowanie cukiernicze kartonowePasją do cukiernictwa zaraziła mnie moja mama, a jeszcze wcześniej babcia. I jedna i druga nadal pieką wspaniałe ciasta, ciastka i torty. Ja postanowiłam swoją pasję połączyć z zajęciem zarobkowym. Jakiś czas temu owtorzyłam własną piekarnię. Zrobiłam to przede wszystkim dlatego, że widziałam jak ogromne zapotrzebowanie jest na rynku na swojskie wyroby. A jeszcze na dodatek na osiedlu, na którym mieszkam, brakowało takiej piekarni z prawdziwego zdarzenia. Na ten moment moja cukiernia działa znakomicie. Klientów mam tylu, że już około osiemnastej muszę zamykać, bo nie ma już towaru na półkach. W środku są stoliki i krzesełka, jednak większość osób zabiera wypieki na wynos. Przydaje się do tego opakowanie cukiernicze kartonowe, na którym znajduje się logo mojej firmy. Długo szukałam dobrej jakości opakowań, do których można spakować nawet cięższe wypieki. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć hurtownie, która stała się moim stałym dostawcom. Kartonowe opakowania, które zamawiam, mają rozmaite wymiary. Od malutki pudełek na ciastka, po wielkie pudła, w których mieszczą się torty, nawet te największe. Kartony wykonane są z bardzo mocnej, podwójnej tektury. Są też bardzo szczelnie zamykane, co jest bardzo istotne w trakcie transportu. Na początku wydawało mi się, że rodzaju opakowania, który dostanie klient, nie ma większego znaczenia. I bardzo się myliłam. To właśnie dbałość o szczegóły powoduje, że klient chętnie do nas wraca. A odpowiedniej jakości opakowania na wypieki są tego rodzaju dbałością. 

Prowadzenie własnej cukierni jest dla mnie bardzo przyjemnym, aczkolwiek często wyczerpującym zajęciem. Mam mnóstwo klientów, którzy chętnie biorą na wynos różnego rodzaju wypieki. Wszystkie ciasta, ciastka, torty i tak dalej pakuje klientom w specjalnie zamówione kartony. Widnieje na nich logo mojej cukierni, ale wcale nie to jest najważniejsze. Kluczową rolę odgrywa bowiem tektura, z której karton jest wykonana. Jest ona na tyle gruba, że uniesie nawet ciężkie wypieki.