Kiedy potrzebne jest usuwanie makijażu permanentnego?

Web developer i programista

Kiedy potrzebne jest usuwanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to hit ostatnich lat. Kobiety coraz chętniej i odważniej podejmują się nowości makijażowych i chcą eksperymentować a tym temacie. Trwały na kilka lat makijaż brwi czy ust to nie tylko udogodnienie w postaci oszczędności czasu, ale też gotówki – w rozliczeniu jest to bardziej opłacalne. Niestety jest wiele salonów kosmetycznych, które nie powinny wykonywać takich zabiegów z kilku podstawowych powodów. Głównymi z nich są niekompetencje pracowników oraz brak fundamentalnej wiedzy na temat przeprowadzania zabiegów oraz brak doświadczenia zawodowego. Wykonywane w nieprofesjonalnych duchu zabiegi mogą się źle skończyć.

Jak naprawić nieudany makijaż permanentny?

skuteczne usuwanie makijażu permanentnego - warszawaUszczerbek na zdrowiu w postaci źle wykonanego zabiegu permanentnego makijażu to częste przyczyny wizyt w salonach, które oferują usługę usuwania go. Klientki skarżą się na niedokładność lub brak trwałości wykonanego poprzednio makijażu. Dzieje się tak dlatego, że w Polsce szkolenia z wykonywania trwałego makijażu nie są jeszcze bardzo popularne i powszechne. Tanie salony oferują zabiegi za małe kwoty, naciągając nieświadome klientki na wkroczenie na drogę problemów zdrowotnych kosztem łudzenia pięknymi i trwałymi efektami. Jeżeli chodzi o skuteczne usuwanie makijażu permanentnego – Warszawa na szczęście wiedzie prym wśród większych miast w Polsce. Salony, oferujące takie usuwanie, proponuje dwie główne metody – za pomocą laseru i specjalnego preparatu. Ta pierwsza należy do bardziej rozchwytywanych, ze względu na swoją skuteczność. Laser wydobywa barwnik spod skóry i wyciąga go na powierzchnię. Powtarzane kilka razy (od dwóch do sześciu) sesje gwarantują całkowite wyciągnięcie barwnika z brwi i doprowadzenie ich do ich naturalnego wyglądu sprzed podjęcia się permanentnego makijażu. Druga metoda, zdecydowanie mniej popularna, ale nie mniej skuteczna, to specjalna mieszanka preparatów, który również wydobywają barwnik spod skóry, tworząc na jej powierzchni strupek, który sam odpada po jakimś czasie.

Usuwanie permanentnego makijażu brwi to zabieg kosztowny, ponieważ trzeba go powtarzać, ale w stu procentach skuteczny. Po wykonaniu go należy przestrzegać kilku kluczowych zasad, między innymi nie stosować żadnych kosmetyków do demakijażu i pielęgnacji na bazie alkoholu, ponieważ może on podrażnić skórę, która przechodziła zabieg. Nie należy tez spożywać alkoholu przez kilka dni od czasu zabiegu oraz nie korzystać z sauny. Jest to bardzo ważne, by zachować zdrowie i nie nabawić się niechcianych efektów ubocznych.