Kilka praktycznych porad przed sesją biznesową

Web developer i programista

Kilka praktycznych porad przed sesją biznesową

Przed Tobą sesja wizerunkowa? Niezależnie od tego, czy na co dzień zarządzasz zespołem jako manager, występujesz w todze na sali sądowej lub reprezentujesz alternatywny sektor biznesu pracując jako tatuator, barman albo DJ dobrze dopasowany klimat oraz strój podczas sesji zdjęciowej to gwarancja udanych zdjęć. O tym, dlaczego strój w trakcie zdjęć jest ważny oraz jak przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej opowiem Ci w kolejnym akapicie. Dowiesz się także, co zrobić, aby dobrze wyglądać na zdjęciach i dodatkowo udzielę Ci kilku praktycznych porad odnośnie pracy z fotografem.

Jak pracować przed obiektywem na sesji wizerunkowej?

najlepsze sesje biznesowe - WarszawaJak już wcześniej wspomniałam, sesja wizerunkowa to rodzaj fotografii, której zadaniem jest „opowiedzenie historii” prezentowanej osoby, dlatego tak ważną rolę pełni tutaj strona stylistyczna. Jeżeli przygotowujesz się do klasycznych, biznesowych ujęć Twoim sprzymierzeńcem będzie ponadczasowy, elegancki styl. Jeżeli chcesz zapewnić sobie najlepsze sesje biznesowe – Warszawa oferuje w tym zakresie szeroki wachlarz usług świetnych profesjonalistów. W zakresie doboru stroju świetnie sprawdzą się jasne koszule (białe lub błękitne), marynarki lub żakiety. Dla kobiet świetnym zestawieniem są spódnice w wydaniu biurowym połączone z butami na obcasie, które znakomicie podkreślą nogi oraz wymodelują sylwetkę. Równie dobrym pomysłem mogą być także dopasowane do stylu spodnie oraz buty. Przygotowując się do sesji wizerunkowej musisz także pamiętać o odpowiednim wyborze dodatków. W przypadku panów ograniczamy się do gładkich krawatów lub muchy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni pamiętać o umiarze jeżeli chodzi o biżuterię- na co dzień często lubimy nosić różnego rodzaju bransoletki, pierścionki czy sygnety, jednak pracując przed obiektywem pamiętaj, że to Ty jesteś głównym tematem zdjęć, dlatego maksymalnie zdecyduj się na skromny zestaw biżuterii w postaci zegarka i obrączki (jeżeli nosisz ją na co dzień). Wybierając strój zdecydowanie unikaj ubrań w jaskrawych kolorach oraz drobnych wzorów, ponieważ takie zestawienia będą odwracać uwagę od głównego tematu fotografii.

Pozując do zdjęć pamiętaj o tym, żeby stać prosto i delikatnie pod kątem względem fotografa- obiektywy stosowane do ujęć portretowych charakteryzują się przede wszystkim stałą długością ogniskowych, której zadaniem jest jak najbardziej naturalne odzwierciedlenie sytuacji na zdjęciu, dlatego stojąc pod lekkim kątem wysmuklisz swoją sylwetkę, przez co kadry będą wyglądać estetycznie i profesjonalnie. Pamiętaj też, aby zawsze kierować wzrok w stronę obiektywu- zdjęcia biznesowe mają za zadanie „przemawiać” do potencjalnych klientów, dlatego nawet pośrednie nawiązywanie kontaktu wzrokowego jest tu bardzo istotne.