Koc – idealne rozwiązanie na zimowe wieczory

Web developer i programista

Koc – idealne rozwiązanie na zimowe wieczory

Sezon na koc uważam za rozpoczęty!Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. To idealny moment na to, aby jeszcze lepiej wyposażyć swoją sypialnię. Zwłaszcza w ciepłe tkaniny. W trakcie zimy nasze łóżko nie może obyć się bez odpowiednio ciepłego koca. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza jeżeli na dworze szaleje zimno i na przykład śnieżyca. Ciepły kocyk, wygodna poduszka, kubek gorącej herbaty plus książka, to idealny zestaw na zimowe wieczory.

Koc idealny dla alergików

koce z mikrofibry - cenaWbrew pozorom wybór odpowiedniego koca nie jest łatwym zadaniem. Dlaczego? Ponieważ świat, w którym żyjemy, co rusz się zmienia. Mamy wiele dobrych rzeczy, ale i tych, które nie wpływają na nasze zdrowie. Coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju alergiami. Na przykład kiedyś Polacy wybierali głównie koce z wełny. Teraz natomiast wybór ten nie jest, aż taki oczywisty. Wynika to głównie z faktu, że coraz więcej osób choruje na różnego rodzaju alergie. Skórne albo te związane z oddychaniem. W tym, też problem ten dotyczy między innymi wełny. Dlatego, też aby tego uniknąć, zaczęto produkować między innymi koce z mikrofibry – cena ich jest niezwykle korzystna. Jednak cena nie jest ich jedyną pozytywną cechą. Koce wyprodukowane z mikrofibry, mają przede wszystkim działanie antyalergiczne. Dlatego, też jest to właśnie doskonały wybór dla alergików, astmatyków, osób które mają na przykład atopową skórę, albo po prostu wrażliwą. Koc z mikrofibry jest wręcz stworzony dla osób, które zmagają się właśnie z tymi chorobami. Co więcej? Dzięki właściwościom jakie posiada materiał mikrofibra, kurze i w tym roztocze nie przyczepiają się do danego koca. To jednocześnie zabezpiecza nasze dzieci i nas samych przed niechcianymi konsekwencjami. Jeżeli zależy nam na tym, aby koc z mikrofibry długo nam służył, musimy zdecydowanie, o niego dobrze dbać. Co to znaczy? I jak powinno to wyglądać? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że mikrofibra nie lubi wysokich temperatur. Zatem, nie możemy prać jej w pralce automatycznej w wysokiej temperaturze. Skupmy się na tym, aby była to temperatura około trzydziestu – czterdziestu stopni. W najgorszym wypadku może być to pięćdziesiąt stopni. Jednak temperatura nie powinna być wyższa.

Unikajmy, także prasowania. Wynika to głównie z tego, że po dotknięciu mikrofibry wysoką temperaturą możemy spodziewać się tego, że nasz nowo zakupiony produkt – szybko się zmechaci. A jak wiadomo – tego byśmy nie chcieli. Pamiętajmy, także o tym, aby trzepać i wietrzyć nasze koce z mikrofibry. To będzie bardzo dobra metoda na zachowanie higieny.