Kolorowe dachówki, hit czy kit?

Web developer i programista

Kolorowe dachówki, hit czy kit?

Bez dachówek nie wyobrażamy sobie żadnego budynku. Jest wiele domów, których dachy pokryte są strzechą czy papą służącą do krycia dachów. Jednak, to dachówki królują na rynku budowniczym. Dachówka występuje w różnych kształtach. Dachówki wyróżniają się materiałem z którego są wykonane. Są one przyjazne środowisku i ekologiczne.

Wrocław królem kolorowych dachówek

kolorowe dachówki z WrocławiaDachówki wykorzystywane są od wieków. Są bardzo trwałym tworzywem. Żywotność dachówki oceniana jest na 100 lat. Są bardzo łatwe w naprawie i konserwacji. Dachówki wykonane są z różnych tworzyw, dlatego często mogą różnić się ceną. Ceramiczne dachówki można podzielić w zależności od ich rodzaju. Dachówki ceramiczne są naturalna, tworzone z surowej gliny, są matowe i porowate. Używane są zazwyczaj w konserwacji zabytkowych obiektów. Następnie wyróżniamy dachówki angobowane. Pokryte są one płynną glinką, która w swoim składzie ma barwniki w odcieniach, miedzi, czerwieni, brązu oraz koloru zielonego i czarnego. Ich zaletą jest odporność na zabrudzenia, nie rosną na nich mchy, bardzo dobrze czyszczą się w czasie deszczu, który na nie spływa. Ostatnim typem są dachówki glazurowane. Powierzchnia ich jest lśniąca, powlekana dodatkowo bezbarwnym szkłem. Taka dachówka również sama bardzo dobrze się czyści. Wyróżnia się wysokim połyskiem. Kolejnym typem dachówek są dachówki cementowe. Wytwarzane tylko z naturalnych produktów. Z pewnością od ceramicznych różnią się tym, że są lżejsze. Bardzo dobrze tłumią hałas i są odporne nawet na silne i porywiste wiatry. Kolejny rodzaj dachówek to dachówki szklane. Jak sama nazwa wskazuje wykonane są ze szkła. Będzie idealna to tworzenia witraży oraz do odnowienia zabytkowych zabytków. We Wrocławiu coraz częściej możemy podziwiać przepiękne kolorowe dachówki. Kolorowe dachówki z Wrocławia, swoim wyglądem nie różnią się od dachówek ceramicznych. Sposób ich montażu wymaga od dekarza dobrego łatowania. Takie dachówki mogą się na siebie nasuwać. Odpowiednio wyszkolony specjalista z pewnością poradzi sobie z położeniem takich dachówek. Z lotu ptaka robią one ogromne wrażenie. Każda dachówka w innym kolorze, może zostać położona według własnego projektu. Mogą układać się w różne wzory oraz figury geometryczne. Kolorowymi dachówkami można się bawić. Kolorowe dachówki, ciekawie będą się prezentować przy tworzeniu witraży. Dzięki ich przepięknym kolorom, witraże będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. 

Jak można zauważyć rynek przesycony jest różnymi rodzajami dachówek. Dobra dachówka jest niezbędna w budownictwie domów. Przed zakupem warto jednak zorientować się jakie dachówki będą najbardziej odpowiadać naszym potrzebom. Warto poczytać poradniki dotyczące budownictwa i zorientować się w najnowszych trendach.