Komputery wysokiej jakości

Web developer i programista

Komputery wysokiej jakości

 

Od dziecka gry komputerowe bardzo mnie interesowały i zawsze chciałem mieć możliwość gry w najnowsze tytuły. W ostatnim czasie jednak najciekawsze gry mają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co nawet, jeśli uzbierałbym pieniądze na jej kupno, to niestety komputer, którym aktualnie dysponuję w domu nie pozwala nawet na uruchomienie gry. Problem polega na tym, że moich rodziców obecnie nie stać na zakup lepszego komputera, a ten który mamy jest w zupełności wystarczający do nauki i podstawowych czynności.

Zalety komputerów z wyższej półki

komp za 5000Mając świadomość tego, że nie mam co liczyć na pomoc rodziców, a sam z pewnością nie uzbieram wystarczająco dużo pieniędzy na nowy sprzęt zainteresowałem się loterią, w której do wygrania był komp za 5000 złotych, który pozwoliłby mi na spokojne odpalanie najnowszych gier przez kilka lat i to nie na minimalnym wariancie graficznym. Komputer, który będzie można wygrać to zupełnie inny poziom niż ten, który mam w tej chwili. Lepsze jest w nim praktycznie wszystko, ale z mojego punktu widzenia najważniejsze byłoby z pewnością poprawa w zakresie jakości karty graficznej, ponieważ jest to największy mankament mojego starego komputera. Ważny jest też procesor i pamięć RAM. Aktualnie często zdarza mi się, że podczas gry rozgrywka zacina się, ponieważ mój sprzęt jest już na granicy minimalnych wymagań do odpalenia gry. Kiedy powiedziałem o tym pomyśle rodzicom nie bardzo wierzyli, że w takiej loterii można wygrać, ale nie mieli nic przeciwko temu, żebym spróbował szczęścia. Z ich punktu widzenia taki komputer byłby przydatny nie ze względu na lepsze parametry niezbędne do gier komputerowych, ale ponieważ byłby to sprzęt nowy i z dobrej, renomowanej firmy. Nasz komputer praktycznie nie ma baterii, a tu bez zasilania bez problemu można byłoby używać laptopa przez kilka godzin. Całkowitą nowością dla mnie i rodziców jest też dysk SSD, dzięki któremu komputer włącza się podobno błyskawicznie, a nie tak jak obecnie w ciągu dobry kilku minut.

Ku zaskoczeniu nie tylko swoim, ale przede wszystkim moich rodziców szczęście się do mnie uśmiechnęło i udało mi się wygrać mój wymarzony komputer. Nigdy nie miałem tak drogiego sprzętu, dlatego od pierwszego dnia użytkowania nowego laptopa widzę olbrzymią różnicę i dopiero zaczynam się do niej przyzwyczajać. Zaletą jest też to, że teraz mamy w domu dwa komputery, więc nie muszę dzielić się nowym laptopem z rodzicami, którym w zupełności wystarcza nasz starszy sprzęt, wystarczający do przeglądania stron internetowych i wysyłania maila.