Kontrastowe kostki sensoryczne wspierają rozwój maluchów

Web developer i programista

Kontrastowe kostki sensoryczne wspierają rozwój maluchów

W obecnych czasach w sklepach znaleźć można wiele zabawek dla niemowląt, które symulują ich rozwój, a także uatrakcyjniają czas. W okresie pierwszych dwóch lat maluch intensywnie rośnie, nabywa wielu ważnych umiejętności. Warto zatem wspierać jego rozwój, zapewnić mu jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. To czas intensywnego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego. Należy pamiętać, że każdy maluch uczy się we własnym tempie, potrzebuje bliskości i bezpieczeństwa.

Zalety zabawy kostkami sensorycznymi

wzorzysta kontrastowa kostkaZ każdym tygodniem maluch rozwija ważne umiejętności. Warto dostosować zabawki do jego wieku. Bardzo pomocne w tym zadaniu są kostki sensoryczne, które wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów. Zastosowanie tkaniny o niejednolitej fakturze w kontrastowych kolorach sprawia, że zabawka jest dla malucha ciekawa, stymuluje rozwój jego umysłu. Uczy skupienia uwagi, pobudza zmysł dotyku. Wyposażona jest zazwyczaj w kolorowe metki, które rozwijają motorykę małą. Wiele tego typu produktów wyposażonych jest również w gryzak, które sprawdzi się w okresie ząbkowania, zmniejszy uciążliwe dolegliwości. W wielu sklepach oferowana jest wzorzysta kontrastowa kostka sensoryczna, która z pewnością sprawi maluchowi mnóstwo radości. Dzięki niej można wspomóc prawidłowy rozwój dziecka od pierwszych dni życia. To doskonała alternatywa dla plastikowych zabawek. Zastosowanie różnorodnych materiałów, wysokiej jakości bawełny sprawia, że produkt symuluje rozwój umiejętności motorycznych, a także zachęca do zabawy. Wiele tego typu kostek szeleści, dlatego wzbudza zainteresowanie młodego człowieka. Produkty te są lekkie, dostępne w różnych rozmiarach, łatwe do utrzymania czystości. Wiele z nich wyprodukowanych jest z przyjemnego w dotyku materiału minky. Bogata kolorystyka, a także różne szeleszczące elementy sprawiają, że zabawka z pewnością sprawdzi się wielokrotnie. Produkt wzbudzi zainteresowanie już miesięcznych maluchów. 

To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zabawek. Wysokiej jakości produkty wykonane są z bezpiecznych i trwałych materiałów, są antyalergiczne. Zazwyczaj wypełnione są kulką silikonową. Rodzice, którzy chcą wesprzeć rozwój swojej pociechy, mogą zdecydować się na edukacyjne kostki sensoryczne, które są zabawkami pobudzającymi zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Są lekkie, mogą być przypięty do fotelika, leżaczka lub wózka. Wiele modeli wyposażonych jest w zabawki piszczące, lusterka oraz szeleszczące metki, które sprawiają, że produkt jest bardzo atrakcyjny dla niemowląt.