Kotlina pełna domków

Web developer i programista

Kotlina pełna domków

Teren uznawany umownie dla celów turystycznych za Kotlinę Kłodzką obejmuje właściwie to, co ściśle uważamy za ziemię kłodzką, czyli ziemię zamkniętą od południa dawnym przejściem granicznym z Republiką Czeską w Boboszowie, Kudową Zdrój od zachodu, Złotym Stokiem od wschodu i Bardem od Północy. Jest to rejon pełen atrakcji i osobliwości natury na całej powierzchni tej ziemi. Poza tym, jest to również teren z niezwykle dobrze rozwiniętą infrastrukturą noclegową.

Każdy rodzaj noclegu w Kotlinie Kłodzkiej

domki kotlina kłodzkaCały teren Kotliny Kłodzkiej jest niezwykle bogaty w noclegownie, hotele, domki, gospodarstwa agroturystyczne i wiele innych charakterystycznych przybytków uznawanych min. za miejsce do noclegu. Na ziemi kłodzkiej znajdziemy miejsca, gdzie przysłowiowy diabeł mówi dobranoc, zagubione pośród gór malutkie miejscowości, usadowione na przełęczach i górskich szczytach kameralne schroniska. Jest to miejsce idealne do odkrycia magii i klimatu Sudetów: czy to podczas zimowej zawieruchy śnieżnej, czy też w trakcie jesiennego deszczu cichutko uderzającego w blaszany dach. W ofercie noclegowej znajdującej się w Kotlinie Kłodzkiej znajdują się również pojedyncze domki do wynajęcia. Zazwyczaj stoją one na zamkniętym kompleksie domków letniskowych, ale jeżeli dobrze poszukamy to znajdziemy również domki wolnostojące, dla których nie znajdziemy w odległości kilku kilometrów żadnego sąsiedztwa. Oczywiście, wszystko zależy od gustu i charakterystyki pobytu, na pewno znajdziemy spełniające nasze wymagania domki Kotlina Kłodzka to teren leśny, w samej kotlinie o charakterystyce wyżynnej, ale otaczany przez góry sięgające nawet 1426 m.n.p.m. w postaci Śnieżnika. Duża baza domków znajduje się w okolicach Masywu Śnieżnika i Parku Krajobrazowego Masyw Śnieżnika, który jest fantastycznie skomunikowany z infrastrukturą pieszą i rowerową całego regionu. Jest to świetna baza wypadowa przewidująca aktywnie spędzany czas w terenie górskich: możliwość zdobywania górskich szczytów oraz korzystanie z infrastruktury rowerowej singletrack, tras szosowych po polskiej i po czeskiej stronie.

Oferta noclegowa Kotliny Kłodzkiej jest niesamowita. Znajdziemy tutaj naprawdę wszystko, co potrzebne jest do fantastycznego pobytu. Dla miłośników długich, outdoorowych wycieczek znajdziemy schroniska lub domki ukryte głęboko w lesie. Dla miłośników komfortu polecam resort w Czarnej Górze, duże kompleksy hotelowe w Stroniu Śląskim, bądź luksusowe hotele Kłodzka. Znajdzie się również coś i dla kuracjuszy i miłośników umiarkowanego cenowo, spokojnego weekendu.