Kotlina pełna domków

Kotlina pełna domków

Teren uznawany umownie dla celów turystycznych za Kotlinę Kłodzką obejmuje właściwie to, co ściśle uważamy za ziemię kłodzką, czyli ziemię zamkniętą od południa dawnym przejściem granicznym z Republiką Czeską w Boboszowie, Kudową Zdrój od zachodu, Złotym Stokiem od wschodu i Bardem od Północy. Jest to rejon pełen atrakcji i osobliwości natury na całej powierzchni tej ziemi. Poza tym, jest to również teren z niezwykle dobrze rozwiniętą infrastrukturą noclegową.

Każdy rodzaj noclegu w Kotlinie Kłodzkiej

domki kotlina kłodzkaCały teren Kotliny Kłodzkiej jest niezwykle bogaty w noclegownie, hotele, domki, gospodarstwa agroturystyczne i wiele innych charakterystycznych przybytków uznawanych min. za miejsce do noclegu. Na ziemi kłodzkiej znajdziemy miejsca, gdzie przysłowiowy diabeł mówi dobranoc, zagubione pośród gór malutkie miejscowości, usadowione na przełęczach i górskich szczytach kameralne schroniska. Jest to miejsce idealne do odkrycia magii i klimatu Sudetów: czy to podczas zimowej zawieruchy śnieżnej, czy też w trakcie jesiennego deszczu cichutko uderzającego w blaszany dach. W ofercie noclegowej znajdującej się w Kotlinie Kłodzkiej znajdują się również pojedyncze domki do wynajęcia. Zazwyczaj stoją one na zamkniętym kompleksie domków letniskowych, ale jeżeli dobrze poszukamy to znajdziemy również domki wolnostojące, dla których nie znajdziemy w odległości kilku kilometrów żadnego sąsiedztwa. Oczywiście, wszystko zależy od gustu i charakterystyki pobytu, na pewno znajdziemy spełniające nasze wymagania domki Kotlina Kłodzka to teren leśny, w samej kotlinie o charakterystyce wyżynnej, ale otaczany przez góry sięgające nawet 1426 m.n.p.m. w postaci Śnieżnika. Duża baza domków znajduje się w okolicach Masywu Śnieżnika i Parku Krajobrazowego Masyw Śnieżnika, który jest fantastycznie skomunikowany z infrastrukturą pieszą i rowerową całego regionu. Jest to świetna baza wypadowa przewidująca aktywnie spędzany czas w terenie górskich: możliwość zdobywania górskich szczytów oraz korzystanie z infrastruktury rowerowej singletrack, tras szosowych po polskiej i po czeskiej stronie.

Oferta noclegowa Kotliny Kłodzkiej jest niesamowita. Znajdziemy tutaj naprawdę wszystko, co potrzebne jest do fantastycznego pobytu. Dla miłośników długich, outdoorowych wycieczek znajdziemy schroniska lub domki ukryte głęboko w lesie. Dla miłośników komfortu polecam resort w Czarnej Górze, duże kompleksy hotelowe w Stroniu Śląskim, bądź luksusowe hotele Kłodzka. Znajdzie się również coś i dla kuracjuszy i miłośników umiarkowanego cenowo, spokojnego weekendu.