Kryształowe żyrandole w pałacach

Web developer i programista

Kryształowe żyrandole w pałacach

Pałace w większości służą nam teraz po to aby organizować tam imprezy okolicznościowe, jako urokliwy plener do sesji zdjęciowej, lub na przykład hotel. W każdym z tych przypadków zwracamy szczególną uwagę na wystrój, który oddaje charakter tego miejsca i pozwala nam poczuć jego magiczny klimat.

Żyrandol jako ozdoba salonu

żyrandol kryształowy pałacowyNa przykład w sypialni ważnym miejscem jest duże łóżko z baldachimem, pod którym kiedyś spały księżne i królowe. Natomiast żyrandol kryształowy pałacowy personel umieszcza w miejscu szczególnym i najbardziej widocznym dla wszystkich przybywających. Jest to niesamowity efekt, gdy wieczorem w ciemności włączymy światło i tysiące kryształków mieni się dookoła. Kiedyś kryształowy żyrandol był bardzo pożądany i w wielu bogatszych domach się znajdował. Można go było zobaczyć w większości pałaców i zamków królewskich lub szlacheckich. Był nieodzownym elementem pokoju dla gości, który umilał czas przybyłym i czekającym na gospodarza. Kilkadziesiąt lat temu sprowadzano z zagranicy tego typu przedmioty. Trzeba było jechać furmanką bardzo daleko. Składano specjalne zamówienie i można było mieć taki piękny przedmiot w domu. Czasami nie tylko w pokoju dla gości ale i w jadalni lub nawet sypialni wisiały takie żyrandole. Można było sobie regulować odpowiednią ilość światła, którą potrzebujemy i na jaką mamy ochotę. Gdy odbywała się huczna impreza to zapalano żyrandol i jeszcze dodatkowo kilka lamp i świec. Gdy spotkanie było bardziej kameralne można było zapalić tylko kilka żarówek tak aby światło nie było zbyt ostre. Budowa takiego żyrandola wymaga wielu tygodni pracy i jest on zrobiony z tysięcy kryształów i szlachetnego metalu, którym jest szkielet takiego żyrandola. Można zamówić różnego koloru kryształki, które mają mienić się we wszystkich odcieniach świata. Podczas na przykład balu charytatywnego czy z jakiejś innej okazji współcześnie możemy zauważyć wiele takich żyrandoli, gdyż są one właściwie w każdym pomieszczeniu. Nie robią już aż takiego wrażenia, gdyż jesteśmy trochę przyzwyczajeni do przepychu i wielu innych pięknych przedmiotów. Natomiast wiele lat temu, gdy nie było jeszcze komputerów, telewizorów, tylu książek to ludzie zachwycali się takimi z pozoru prostymi rzeczami, lub raczej warto powiedzieć doceniali piękno, które ich otaczało.

W salonie gdzie wisiał przepiękny kryształowy żyrandol, nie było innych rzeczy, które by odwracały uwagę od takiego przedmiotu w centrum pomieszczenia. Dzisiaj tych przedmiotów mamy tak dużo iż nie jesteśmy w stanie stwierdzić co podoba nam się bardziej. Poza tym modne są teraz proste przedmioty wykonane z wikliny lub papieru.