Leasing sposobem na obniżenie podatków

Web developer i programista

Leasing sposobem na obniżenie podatków

Każdy przedsiębiorca chciałby zarabiać na swojej działalności jak najwięcej. Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi chodzi o płacenie daniny wobec państwa, czyli podatku dochodowego. W tej kwestii przedsiębiorcy starają się wykazać jak największą kreatywnością, żeby podatków zapłacić jak najmniej. Na szczęście jest wiele całkowicie legalnych sposobów, które pozwalają obniżyć podatek dochodowy. Wystarczy jedynie zoptymalizować użytkowanie w firmie samochodów służbowych. Zamiast je kupować można wziąć je w leasing.

Optymalizacja podatkowa poprzez leasing operacyjny

podatki tarnowskie góryObniżenie obowiązkowej daniny obliczanej na podstawie wysokości osiągniętego dochodu jest bardzo proste. Wystarczy wziąć służbowe samochody w leasing a nie kupować ich za gotówkę. Mowa tylko o leasingu operacyjnym, bo ten jest najbardziej optymalny jeśli chodzi o podatki. Leasing to nic innego jak wynajem długoterminowy z przeniesieniem własności na leasingobiorcę na zakończenie umowy. Brzmi to trochę zawile, ale przedsiębiorcy wiedzą o co chodzi. Z leasingu płyną same korzyści. Koszty leasingowe rozliczamy właśnie jako koszty, a co za tym idzie obniżamy swój dochód. Rozliczamy w ten sposób każdą opłatę leasingową, dzięki czemu sami mamy wpływ na to jakie koszty chcemy uzyskać. Co więcej możemy wrzucić w koszty wszystkie opłaty amortyzacyjne. Tutaj już trzeba wiedzieć jak je rozliczać i w jakich proporcjach, ale one też generują nam koszty. To wszystko umożliwia realne obniżenie podstawy opodatkowania, czyli naszego dochodu. Nie dla każdego przedsiębiorcy podatki Tarnowskie Góry to prosta kwestia, dlatego większość przedsiębiorców zatrudnia biura księgowe. Z zatrudnianiem księgowych trzeba jednak uważać. Chodzi o to, żeby korzystać z usług osób oferujących naprawdę kompetentną księgowość. Przedsiębiorcy, którzy chcą legalnie optymalizować płacone podatki dochodowe powinni rozważyć możliwości, jakie w tym zakresie daje leasing. Trzeba też pamiętać o tym, że jest to najtańsze z możliwych finansowań jeśli chodzi o zakup do firmy nowych pojazdów.

Teoretycznie jest tak, że im więcej podatku jest do zapłaty tym lepiej dla przedsiębiorcy, bo tym więcej osiągnął dochodu. W praktyce jest jednak tak, że przedsiębiorcy unikają płacenia podatków albo robią co mogą, żeby płacić ich jak najmniej. Można zoptymalizować konieczne do zapłaty podatki poprzez odpowiednie decyzje biznesowe. W tym miejscu na pewno warto polecić rozwiązanie, jakim jest leasing operacyjny na samochody do firmy. Jest to najtańsze finansowanie, jakie można uzyskać na zakup floty.